Usuwanie Windows XP, instalowanie Windows'a Vista

Witam. Posiadam Windowsa XP Professional, chcę go usunąć i zainstalować Windowsa Vistę. Po pierwsze mam pytanie, czy pliki znajdujące się teraz na dysku D (nie systemowym) zostaną usunięte? Po drugie. Jak usunąć Windowsa XP? Tak jak robi się formatowanie? Co zrobić gdy już się sformatuje dysk?

D nie zostanie skasowany lub sformatowany, chyba, że sam to zrobisz na początku instalacji.

Programy które masz zainstalowane na D mogą przestać się uruchamiać po sformatowaniu obecnego dysku systemowego

z XP.

Natomiast danym nic to nie przeszkadza.

Wystartuj komputer z płyty z systemem i czytaj uważnie to co jest wyświetlane na ekranie.

Gdy dojdziesz do formatowania to wybierz partycję na której masz obecnie swój system XP (dysk C) sformatuj ją i na niej po sformatowaniu zainstaluj Vistę. Formatuj z poziomu instalatora Visty, tak jest najprościej w Twoim przypadku.

Może jeszcze się zapoznać z treścią tych tematów,żeby uniknąć problemów w nich opisanych.Ale to tylko moja sugestia.

najpierw to sobie przenieś z dysku (partycji) C na dysk (partycję) D jakieś ważne pliki, dokumenty, itp.

jeśli już nie będziesz miał na C żadnych ważnych plików to włóż płytę z Vistą, uruchom z niej komputer, gdy dojdziesz do momentu wyboru partycji zaznacz C , kliknij Zaawansowane a później Formatuj

dane na dysku (partycji) D będą bezpieczne jeśli nie zrobisz błędu podczas formatowania