Usuwanie windowsa 8, jak z licencją?

(stanek.94) #1

Witam! Kupiłem laptopa z windowsem 8 ale będę wgrywał linuxa także usunę wszystko z dysku i czy jeśli usunę partycję recovery to w przyszłosći będzie można zainstalować nadal tego legalnego windowsa? Skąd można zczytać jakiś klucz jesli chciałbym zachować go na przyszłośc?

(video) #2

Z UEFI, albo nalepki na spodzie laptopa(nie wiem czy ją masz). Wgrywając odpowiednią wersję Windowsa 8(encore, pro, entreprise) w wersji OEM(trzeba dodać jeden malutki plik do ISO retail) powinien sam wyciągnąć klucz i go sam aktywować.

Powinien, ponieważ spotkałem jeden wyjątek Samsunga Ativ 500t, który nie aktywuje encore(pro też próbowałem) 8.1u1 z MSDN. Telefonicznie też nie da rady, ale do Samsunga nie miałem siły dzwonić, szybciej mi było znaleźć cukierek...

(stanek.94) #3

Nie czaję. Na dole mam tylko nalepkę z logiem windowsa.

Czyli co mam zrobić przed całkowitym zformatowaniem całego dysku?

Coś skopiować czy zczytać? czy może można śmiało wszystko usuwac?

(video) #4

No jak nie "czaisz" to może nie rób tego.

Może wyłącz secureboot i linuxa zainstaluj sobie na pendrive, przynajmniej do czasu puki nie zrozumiesz jakie są wersje Windowsa, jak je instalować. Odpowiednia wersja wyciągnie sobie sama klucz z efi.

Można też aplikacją, ale po co? Przykład aplikacji 1, [2](http://forum.pclab.pl/topic/948409-Jak-przeinstalowa%C4%87-oryginalny-Win-8-bez-no%C5%9Bnika/page p 12403564&#entry12403564)

(wefhy) #5

Dla pewności możesz spróbować zczytać i zapisać sobie kod windowsa za pomocą np produkey. Wtedy nie będzie problemów.

(stanek.94) #6

Numery spisałem

Czyli śmiało można usunąć te wszystkie partycje z dysku, tak?

(Newton) #7

Tak:-)