Usuwanie windowsa 8, jak z licencją?

Witam! Kupiłem laptopa z windowsem 8 ale będę wgrywał linuxa także usunę wszystko z dysku i czy jeśli usunę partycję recovery to w przyszłosći będzie można zainstalować nadal tego legalnego windowsa? Skąd można zczytać jakiś klucz jesli chciałbym zachować go na przyszłośc?

 

Z UEFI, albo nalepki na spodzie laptopa(nie wiem czy ją masz). Wgrywając odpowiednią wersję Windowsa 8(encore, pro, entreprise) w wersji OEM(trzeba dodać jeden malutki plik do ISO retail) powinien sam wyciągnąć klucz i go sam aktywować.

Powinien, ponieważ spotkałem jeden wyjątek Samsunga Ativ 500t, który nie aktywuje encore(pro też próbowałem) 8.1u1 z MSDN. Telefonicznie też nie da rady, ale do Samsunga nie miałem siły dzwonić, szybciej mi było znaleźć cukierek…

Nie czaję. Na dole mam tylko nalepkę z logiem windowsa.

Czyli co mam zrobić przed całkowitym zformatowaniem całego dysku?

Coś skopiować czy zczytać? czy może można śmiało wszystko usuwac?

No jak nie “czaisz” to może nie rób tego.

Może wyłącz secureboot i linuxa zainstaluj sobie na pendrive, przynajmniej do czasu puki nie zrozumiesz jakie są wersje Windowsa, jak je instalować. Odpowiednia wersja wyciągnie sobie sama klucz z efi.

Można też aplikacją, ale po co? Przykład aplikacji 1, [2](http://forum.pclab.pl/topic/948409-Jak-przeinstalować-oryginalny-Win-8-bez-nośnika/page p 12403564&#entry12403564)

Dla pewności możesz spróbować zczytać i zapisać sobie kod windowsa za pomocą np produkey. Wtedy nie będzie problemów.

Numery spisałem

Czyli śmiało można usunąć te wszystkie partycje z dysku, tak?

Tak:-)