Usuwanie WinRar'a

Od pewnego czasu używałem WinRar’a, ale jak każdemu pewne rzeczy się nudzą, chce się je zamienić na lepsze i tak oto pobrałem sobie o wiele mniej pamięciożernego 7zip’a. Jest tylko jeden mały wielki problem, a mianowicie "Jak usunąć WinRar’a?’ W dodaj/usuń programy go nie ma, jak wchodzę przez menu start to też nie ma opcji Odinstaluj. Jedyne co zrobiłem, to usunąłem jego folder z dysku. Mimo tego pozostały ślady w menu kontekstowym. To mi przeszkadza, ponieważ znacznie je wydłuża i w dodatku jak klikam na którąś z opcji to wyskakuje błąd. Mówiąc krótko chcę całkowicie usunąć WinRar’a.

Za pomocą Revo Uninstaller http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2350 sprawdzałeś?

Proponuję zainstalować ponownie WinRAR, a następnie w menu Dodaj/Usuń znaleźć pozycję “Archiwizator WinRAR” i wtedy go poprawnie odinstalować. Powinny też zniknąć akcje z menu kontekstowego.

Bo WinRAR nie ma nazwy “WinRAR” w Dodaj/usuń programy, tylko “Archiwizator WinRAR” :wink:

I w tym wypadku nie trzeba używać żadnego Revo Unlistaller ani nic :slight_smile:

Teraz możesz wyczyścić rejestr CCleanerem, może usunie Ci błędne wpisy z menu kontekstowego.

Niestety jestem zmuszony pobrać to narzędzi, bo w panelu sterowania nie ma nawet tego???

Dodane 01.08.2009 (So) 23:14

Pech tak chciał, że Revo Uninstaller nie widzi WinRara ani pod nazwą WinRar, ani Archiwizator Winrar. Ja sam postanowiłem przeczesać system. Pousuwałem kilka folderów związanych z WinRarem. W końcu wszedłem do rejestru i znalazłem klucz…shellex->Contecst Menu Handler->WinRar.Znam trochę angielski, więc domyśliłem się, że chodzi tu o usuwanie WinRara z menu kontekstowego. Usunąłem wpis, uruchomiłem ponownie komputer a w menu kontekstowym dalej są opcje WinRara. Szkoda, że nie pomyślałem, bo mogłem najpierw obejrzeć ten wpis i ustawić np. jego wartość na “0” żeby się nie pokazywał. trudno stało się, ale i tak w dalszym ciągu nie wiem jak się pozbyć tych wpisów z menu kontekstowego?

Dodane 01.08.2009 (So) 23:30

Po żmudnym przeszukiwaniu na piechotę usunąłem jeszcze kilka folderów WinRara aż w końcu wpadłem na genialny pomysł. Włączyłem Glary Utilities i w zakładce optymalizacja- zarządzaj menu kontekstowym, czy coś takiego odznaczyłem WinRara i nie ma go. Mam tylko wrażenie, że on jeszcze gdzieś siedzi w systemie.

Już WSJD Ci podpowiedział - zainstaluj go ponownie a potem odinstaluj np. za pomocą Revo (aby wszystkie śmieci wyszukać i skasować)