Usuwanie wokalu z piosenek


(Bartsaute) #1

Cześć. Zwracam się do was z nietypową prośbą. Z góry przepraszam za taki, a nie inny dział, ale nie wiedziałem zbytnio, gdzie to wrzucić.

 

Chciałem usunąć wokal z kilku piosenek lub komuś to zlecić. Słyszałem, że można to zrobić w takich programach jak Audacity, ale zbytnio się na tym nie znam.

 

Od razu chciałem utworzyć filię dla tych, którzy chcieli mi podesłać link do poradnika:

Tak, czytałem ten poradnik, ale nie dość, że obrazki już powygasały, to jeszcze linki zawarte w tym poradniku są nieaktualne, po prostu nie działają.

 

Byłbym wdzięczny za Waszą pomoc :slight_smile:


(Bowjan) #2

https://www.google.pl/search?q=audacity+vocal+remover&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=Q_r-V8LULeOv8wfv_IDIAg


(Bartsaute) #3

To zbytnio nie pomoże, ponieważ efekt opisywany w tamtych tutorialach nie jest zadowalający, wokal dalej jest słyszalny a piosenka pogorszyła się w jakości.


(przemek7525) #4

No niestety wokalu nie usuniesz tak łatwo. Dobrze byłoby mieć przynajmniej ścieżkę a capella, żeby skutecznie usunąć wokal.

 

Spróbuj użyć FL Studio i tej metody: https://www.youtube.com/watch?v=ioFGjlQKb1A

 


(Bartsaute) #5

 

Acapella o dziwo istnieje, aczkolwiek z tych tutoriali, które oglądałem na YT zrouzumiałem, że acapella musi być nagrana tą samą ścieżką. Niestety, słowa zaczynają się wcześniej niż melodia a sama acapella jest nieco głośniejsza od oryginału. A powyższy film niestety jest ciężko zrozumieć.