Usuwanie wpisu po grze z rejestru systemowego - pytania

Mam pewien problem.

Chodzi o grę Soul Reaver 2, była kiedyś w CD-Action. Pewnego razu chciałem ją wywalić, więc klikam na “uninstall” i wywaliło mi jakiś niezrozumiały błąd, wkurzyłem się i po prostu ręcznie usunąłem pliki gry z dysku 8) Jakiś czas później znów zachciało mi się zagrać w ową grę, wrzucam płytkę do napędu i po chwili… wyskakują opcje: play, uninstall itd.

system myśli, że gra ciąle jest na twardzielu, a jej przecież jej dawno tam niema!

Napisałem o tym problemie do pomocy technicznej CDA i odpisali, że widocznie zostały jakieś wpisy gry w rejestrze systemowym i na własną odpowiedzialność mogę je z tamtąd usunąć przez start=>uruchom=>regedit, jednak uprzedzili mnie, że wszelkie modyfikacje rejestru systemowego mogą się skończyć niezbyt wesoło i jeśli nie chcę ryzykować, to lepiej mam sobie tą gre odpuścić aż do reinstalacji systemu. :cry:

Pytanie co byście radzili mi zrobić? Zaryzykować, być może cieszyć się grą?, czy naprawdę mam dać sobie z tym spokój?

Dodam, że specjalnie dla tej jednej gry nie zamierzam formatować kompa.

Jeśli myślicie, że warto, to proszę napisać, czy i jak można to bezpiecznie zrobić.

Spróbuj może jv16 PowerTools albo którymś z tych czyścicieli rejestru.

Możesz też spróbować CCleaner :slight_smile:

Ale właśnbie tego typu programy tych wpisów “nie widzą” nie wiem czemu.

Spróbuj wiec przeinstalować gre ręcznie,tzn otwórz płyte,znajdź plik instalacyjny może ruszy.Jeżeli przeczyściłeś rejestr w/w programami jest szansa że się uda.Przychodzi mi jeszcze jedno do głowy,dane o grze mogą być zapisane jeszcze gdzieś w documents and setting i dlatego system myśli że gra jest zainstalowana.Niestety więcej pomysłów nie mam.

Gdy naciskam na plik instalacyjny to i tak wyskakuje mi to menu “play, uninstall” itd.

Jestem pewien, że żadne fizyczne pliki po grze na dysku nie zostały.

Przyczynę znam: niepoprawna deinstalacja

Rozwiązanie: Ręczne usunięcie wpisów gry z rejestru systemowego, ale boję się tego zrobić ponieważ podobno jest to niebezpieczne dla systemu. Dlatego chciałbym wiedzieć cobyście mi radzili, zaryzykować i usunąć? Czy może naprawdędać dać sobie spokój?

Jeżeli usuniesz wpisy gry to nic się nie stanie,gorzej jak byś przypadkiem usunął jakieś inne potrzebne wpisy.Przed operacją w rejestrze utwórz kopie rejestru Którą w razie pomyłki przywrócisz i po bólu.

Wielkie dzięki! :mrgreen: :smiley: