Usuwanie wyboru visty

(Wojtekkie2) #1

Witam, mam pytanie miałem zainstalowana viste i xp teraz formatowałem ten dysk gdzie była vista i przy włączaniu komputera pojawia mi się lista wyboru visty chociaż jej nie ma jak ją usunąć ? Dodam jeszcze , że mam 2 XP rozdzielone na dwóch dyskach. I jak włączam kompa to mi się pokazuje Windows vista i niżej inny zainstalowany system czy jakoś tak i muszę włączać tak na około ten komputer:)

(me@djohnsc) #2

Czyli chcesz żeby był tylko wybór tych dwóch xp ??

(Wojtekkie2) #3

No tak, bo po co mi wybór visty skoro jej nie posiadam.

(me@djohnsc) #4

Kliknij start => prawy przycisk na mój komputer => właściwości zakładka zaawansowane => w oknie uruchamianie i odzyskiwanie kliknij ustawienia i kliknij edytuj i skopiuj to co tam się znajduje tutaj na forum

(Slawek655) #5

został ci wpis na partycji z drugiego systemu, wejdź prawym myszy własciwości-mój komputer- zaawansowanei na uruchamianie i odzyskiwanie:"ustawienia"- edytuj "uruchamianie systemu muisisz tam usunąc zbedny wpis, niewiem dokładnie który, bo dawno to robiłem nie mozesz sie pomylic bo ci system nie ruszy.

mam xp i u mnie jest taki wpis:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

(Slawek655) #6

jest prostsza jeszcze metoda czas wyświetlania listy systemów ustaw na zero, powinno pomóc

(me@djohnsc) #7

Co Ty huntero piszesz ?? Przecież jak ustawi na zero to w ogóle Mu się to nie wyświetli a On chce mieć tyko wybór pomiędzy dwoma Xp

(Wojtekkie2) #8

U mnie jest coś takiego:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /fastdetect /NoExecute=OptIn

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition New" /fastdetect /NoExecute=OptIn

(Cosik Ktosik) #9

Wszystko jest dobrze. Bootloader Visty nie korzysta z pliku boot.ini, a przecież to on pozostał po Viście jako domyślny. Masz dwa wyjścia:

1. Wykorzystać narzędzie EasyBCD i usunąć wpis Visty oraz ustawić domyślny system na XP. Oczywiście bootloader Visty pozostanie.

2. Usunąć bootloader Visty, a przywrócić ten z XP. Tutaj naprawiasz wszystko przez poprzez konsolę odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: KLIK). Wpisz w niej:

fixmbr

fixboot

Przy problemie z uruchomieniem, dodatkowo:

cd C:\

bootcfg /rebuild

Być może będzie brakowało dwóch plików: ntldr oraz ntdetect.com. Wpisz

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

copy X:\i386\ntldr c:\

copy X:\i386\ntdetect.com C:\

x-cdrom, c- dysk systemowy

(Wojtekkie2) #10