Usuwanie wybranych plików cookies

Czasem bywa tak, że mamy problem z jakąś jedną stroną/portalem/serwisem www, w których to przypadkach zalecane jest usunięcie cookies utworzonych przez ww. strony.

Nie chcemy jednak usuwać wszystkich ciasteczek, ponieważ utrudnia nam to korzystanie z innych portali.

Czy istnieje jakiś soft umożliwiający zautomatyzowane usuwanie cookies utworzonych jedynie przez konkretne strony, a nie wszystkich na raz?

Zawsze można użyć ccleaner z wyjątkami na witryny :))

Narzędzia :arrow: opcje :arrow: cookies :arrow: wybierasz z obecnych na dysku ciastek te, których nie chcesz czyścić przy użyciu ccleanera

Są malutkie programy, których się nie instaluje, niecałe 100KB, w większości po polsku, dotyczące edycji ciasteczek danej przeglądarki, chrome, opera, czy firefox. Internet explorer ma w opcjach otworzenie temporary internet files, z którego można usuwać problematyczne ciasteczka. Wybierz dla siebie z tej strony narzędzia web browser:

http://translate.googleusercontent.com/ … wser_tools

Zwykle, po kliknieciu w konkretny programik, otwiera sie stronka i na dole jest spolszczenie, a ciut wyżej programik. Pobiera sie zipy na pulpit, czy wolny dysk. Wypakowujesz. Kopiujesz zawartość spolszczenia i wklejasz do folderu programiku. Potem usuwasz zipy i folder spolszczenia. Potem otwierasz program i cieszysz sie jego możliwosciami.

Pozdrawiam.

nie wiem jaką masz przeglądarkę ale w firefox wchodzisz w opcje->prywatność, na rozwijanej liście dajesz “będzie używał ustawień użytkownika” potem klikasz wyświetl ciasteczka i możesz usuwać każde z osobna

Dzięki, Panowie, za pomoc!

Temat do zamknięcia. :slight_smile:

Trochę to skomplikowany sposób, jest łatwiejszy i szybszy.

Jeśli przeglądamy stronę za pomocą przeglądarki Firefox klikamy na favikonę danej strony (z lewej strony paska adresu) następnie “Więcej informacji” i “Wyświetl ciasteczka” - dalej już sobie poradzisz :wink:

Polecam też dodatek Self-Destructing Cookies , który będzie czyścił ciasteczka na wybranych przez nas stronach (ustawienia programu dla indywidualnie każdej strony - LPM na jego ikonce na pasku przeglądarki)

Jak to zrobić w innych przeglądarkach nie wiem, prawie ich nie używam.

Czyszczenie ciastek konieczne a wręcz obowiązkowe,ich użycie tłumaczy się dość pokrętnie,można zrozumieć przypadek gdy logujemy się na stronie to dostajemy ciastko,ale na dużych portalach już na wejściu jesteśmy zasypani ciastkami nawet gdy się nie logujemy ew. nie dajemy łapek,po co to-a po to żeby was zasypywać spamem wystarczy odwiedzić kilka podstron portalu,a później zalogować się na darmowe konto w tym portalu i już wiadomo co was interesuje i reklamy o jakiej tematyce wam podesłać.

Tak więc polecam Firefox z ustawieniem czyszczenia wszystkiego przy zamykaniu (ja mam zostawione tylko zapamiętane hasła-to z lenistwa),dobrze jest też w trakcie co jakiś czas podczas przeglądania neta ręcznie kasować ciastka przy użyciu wtyczek do FF,ja polecam Advanced Cookie Manager- mamy wgląd w ciastka,kasowanie wszystkich lub wybranych,export do pliku i import.

To już przesada.

Czyszczę tam gdzie chcę, nie mam ochoty aby każde zamykanie przeglądarki wylogowywało mnie ze stron na których jestem zalogowany.

Na reklamy są inne sposoby i nie mam ich bez czyszczenia ciasteczek a Twój sposób przed nimi nie chroni - są one tylko niespersonalizowane.