Usuwanie zabezpieczenia przed zapisem - PENDRIVE

Mam pendrive, które dostałem ze szkoły. Był na nim system Linux, którego usunąłem.

Łączna pojemność tego pendrive 4,5 GB, ale niestety aktualnie mogę wgrać na niego 1GB.

Wyskakuje mi komunikat "Zapis na dysku nie jest możliwy, gdyż dysk jest zabezpieczony przed zapisem. Usuń zabezpieczenie przed zapisem z woluminu w stacji \DEVICE\HARDDISK1\DR6.

Podaj z jakiego systemu ty korzystasz, wtedy pomyślę. :slight_smile:

Windows XP

Słuchaj, po pierwsze nigdy nie spotkałem się z pendrive, który ma 4,5 GB. A to dlatego, że nie produkuje się takich właśnie pojemności.

Standardem były i są wielokrotności 8 bitów czyli w przypadku pendrive, od starych i najmniej pojemnych: 256MB, 512MB, 1GB, 2GB, 4GB, 8GB, 16GB, 32BG czy 64GB.

Dlatego też mam wątpoliwości, czy dobrze odczytujesz jego pojemność.

 

Ale załóżmy, że ma 4 GB. Wtedy proponuję podpiąć go do gniazda USB i wejść w zarządzanie dyskami (Mój komputer na pulpicie prawym klawiszem myszy -> Zarządzaj)

Tam zobacz jak wygląda (w załączniku podgląd ma mój panel zarządzania komputerem w pendrive 4GB).

Czy faktycznie pokazuje 4GB (bądź 4,5GB)?

post-36834-0-96745900-1385834032_thumb.g

 

3,73 GB to poprawna wartość dla 4GB pendrive.

Sorki, mój błąd pen pokazuje 4,99GB.

No to tam też usuń wszystkie partycje jakie są na nim i załóż jedną FAT32 (bądź NTFS, ale to ma też swoje wady). Da się?

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/79019-dysk-jest-chroniony-przed-zapisem/