Usuwanie załączników w thunderbirdzie

czy można jednym kliknięciem usunąć wszystkie załączniki z thunderbirdzie, bez usuwania tekstu?
wszystkie czyli we wszystkich mailach

Raczej nie bez pomocy jakiegoś dodatku co doda taką funkcję.

Masz na myśli załączone pliki czy grafiki wstawione w tekst (HTML)?

Jeśli to pierwsze, to usunięcie nie powinno sprawić Ci problemów.

Jeśli to drugie, to odpowiedź na/przekazanie maila jako TXT (kliknięcie na “Odpowiedz”/“Przekaż” z wciśniętym SHIFT) usunie wszystkie załączone obrazki.

~3000 tysiące mailów, treść musi zostać, załączniki się zdezaktualizowały (więc można je usunąć), powodzenia w ręcznym klikaniu “usuń załącznik” dla każdej.

“Wszystkie maile” zrozumiałem jako długą korespondencję. Ale w pojedynczym “mailu” (wątku).

Jest taki dodatek https://addons.thunderbird.net/en-US/thunderbird/addon/attachmentextractor-continued/ problem z nim jednak jest taki, że przestał działać dosyć dawno, tj w TB 68.

Można zainstalować TB 68, spróbować do niego skopiować skrzynkę z pocztą, następnie spróbować https://www.werockyourweb.com/community/thunderbird-mass-remove-attachments/ (alex-schenker Admin - December 20) no i wrócić z pocztą z powrotem do aktualnej wersji TB.

Całość trochę ryzykowna. Kiedyś np może się okazać że w 1423’im mailu coś wcieło :wink: Dużo łatwiej byłoby, gdyby TB podłączony był do skrzynki przez IMAP. Wtedy podłczasz do tego samego IMAP TB 68 jako drugi i lecisz z attachmentextractor.

Jeżeli chodzi natomiast jedynie o zaoszczędzenie miejsca na dysku, to posortowałbym wg rozmiarów załącznika i poświęcił trochę czasu na ręczne kasowanie tych największych.