Usuwanie zbędników z uruchamiania - komunikat

Przed chwilą usuwałam zbędniki z uruchamiania, i gdy już zatwierdziłam zmiany, pokazał się komunikat, że muszę zrestartować komputer. Ok, uruchomiłam ponownie. I zamiast ekranu “Zapraszamy”, pokazało się sprawdzanie spójności dysku. Sprawidziło, pokazał się czarny ekran, a potem pulpit. Po chwili pokazał się takowy komunikat:

http://img13.imageshack.us/img13/5339/beztytuuxg.png

Czy ktoś mógłby mi to objaśnić? Bo niezbyt rozumiem…

I czy teraz zawsze będzie sprawdzanie spójności dysku?

Z góry dzięki. Pozdrawiam. :slight_smile:

wejdz w start uruchom wpisz msconfig i pojawi się okno i odrazu w pierwszym oknie co się pojawi przestaw na uruchamianie normalne

Tylko, że to znów włączy te zbędniki, które usunęłam… A ja chciałabym, aby komputer włączał się trochę szybciej…

Dodane 27.12.2009 (N) 18:27

Tylko, że to znów włączy te zbędniki, które usunęłam… A ja chciałabym, aby komputer włączał się trochę szybciej…

a wyłączałaś je też w msconfigu w zakładce uruchamianie?

W tym okienku zaznacz fajkę przy “Nie pokazuj tego komunikatu lub uruchom narzędzie konfiguracji systemu podczas uruchamiania systemu Windows” i kliknij Ok. Po restarcie nie powinno już się pojawiać

Najlepiej nie wyłączać zbędnych programów z “Auto uruchamiania” za pomocą programu systemowego “msconfig” tylko w innym programie, np. CCleaner, Windows Defender, Glary Utilities lub innym, posiadającym tą funkcje. Te, które tutaj wymieniłem są programami bezpłatnymi, które można z łatwością znaleźć w sieci.

A jeżeli Twój system to Vista, w takim razie program Windows Defender masz zainstalowany (jest dołączony do systemu).

A jak chcesz pakiet narzędzi do komputera, polecam TuneUp Utilities 2009

ej. spokojnie. wątek jest pod konkretny problem a wy proponujecie jakieś pakiety narzędzi do komputera

Wiec, zamiast krytykować, przydaj się na coś i zaproponuj inne rozwiązanie.

spytałem. powiedziała iż gdy ustawi na uruchamianie normalne to jest wszystko ok. tak więc spytałem jak wyłączała te programy z auto startu. jak by to zrobiła przez msconfig zapewne było by wszystko ok.

Nie było by. Miałem ten sam dylemat i z tego co się dowiedziałem nie obejdzie się bez zmieniania wartości w rejestrze systemowym.

Odptaszkowywałam przez msconfig. ;p Mam XP.

Zrób to, co napisałem w poprzednim poście

Tylko, że ja już ten komunikat wyłączyłam. Czy włączyć: uruchom -> msconfig -> uruchomianie selektywne -> restart, i wtedy to zaznaczyć?

No jak się już okienko nie pojawia to ok, nic więcej nie musisz robić

Miałem wtedy również XP. Nawet gdy zaznaczyłem “Nie pokazuj więcej tego komunikatu” system nie akceptował zmiany i wyświetlał go po każdym uruchomieniu. Trzeba wyłączyć ten komunikat z poziomu rejestru (chodzi o zmianę wartości klucza). Wiec, tak jak pisałem wcześniej dużo prostszym rozwiązaniem (szczególnie dla początkującego użytkownika) jest skorzystanie z odpowiedniego programu w którym możemy wyłączyć aplikacje “Auto startu”.

No a jeżeli po wyłączeniu komunikat więcej się nie pojawia wiec nie ma problemu.

Tylko, że teraz mam ustawione “Uruchomianie normalne” więc wszystkie zbędniki są włączone, a powinno być “Uruchomianie selektywne”, aby zbędniki były wyłączone… ;/

Tak jak pisałem, system nie akceptuje zmian.

Pobierz jeden z tych programów, zainstaluj. Po zainstalowaniu uruchom program i w zakładce “Autostart” odznacz te aplikacje które maja się nie uruchamiać i kliknij “ok”. Sprawa załatwiona.

Windows Defender:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Def … 11991.html

CCleaner:

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

Glary Utilities:

http://www.dobreprogramy.pl/Glary-Utili … 13276.html

Windows Defender dodatkowo pełni role strażnika. Nie dopuszcza (lub) i wychwytuje programy szpiegujące tzw. spyware.

Nie trzeba nic kombinować z żadnym rejestrem i programami. Po prostu wejdź w Start -> Uruchom -> wpisz: msconfig -> Ok -> zakładka “Uruchamianie” -> odznaczasz zbędniki -> klikasz Ok i restartujesz kompa.

Po restarcie pojawi się okienko, o którym wcześniej pisałaś, więc zaznacz w nim fajkę, kliknij ok i tyle. Nie będzie się już więcej pojawiać.

I to cała filozofia bez żadnego kombinowania

Ok. :smiley: Dzięki. :slight_smile: Nie pojawia się już po restarcie. :]