Usuwanie zbędnych plików na partycji C:

W jaki sposób usunąć niepotrzebne pliki z partycji C? Na bieżąco usuwam punkty przywracania systemu i pliki z folderu temp, ale to praktycznie nic nie daje. Najwięcej miejsca na partycji C zajmuj mi folder WinSxS, bo aż prawie 10 BG. Czytałam, że nie powinno się nic ręcznie usuwać z tego folderu, bo to może popsuć pracę systemu i zamiast tego powinno się tylko odinstalowywać niepotrzebne programy. Zrobiłam tak, ale to też nic nie daje, bo wielkość tego folderu zmniejszyła się tylko o parę MB. Są jakieś sposoby by usunąć zbędne pliki w tym folderze?

W tym folderze można spokojnie usunąć zawartość podfolderu InstallTemp. I tylko tyle.

Reszta w tym artykule: http://www.centrumxp.pl/SkrzynkaPytan/1 … inSxS.aspx

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

U mnie jak pierwszy raz czyściłem to zwolnił gdzieś 6-7gb

Dodane 26.10.2010 (Wt) 17:10

ps: ustaw sobie w pamięci wirtualnej dysku jakąś stałą liczbę np. minimalna 2500mb a max 2501mb żeby Ci czasami nagle miejsce z dysku gwałtownie nie znikało

Ja mam zainstalowane 55 programów i wszystkie frameworki plus wszystkie aktualizacje i folder WinSxS zajmuje mi dokładnie 35,5 MB. No i system śmiga bez zarzutu

Ogranicz miejsce na punkty przywracania systemu w wierszu polecenia jako admin wklej to:

VSSADMIN RESIZE SHADOWSTORAGE /FOR=C: /ON=C: /MAXSIZE=2GB

Enter.Wyłącz hibernacje jak nie korzystasz w wierszu polecenia

powercfg.exe -hibernate off

Enter

Ja polecam wypróbować Odkurzacz. Potrafi usunąć naprawdę sporo niepotrzebnych plików i dzięki temu odzyskać wolną przestrzeń na dysku.

Mam 4GB RAM. Na ile min i max ustawić pamięć wirtualną?

Ustaw min i max na 1 lub 2 GB i będziesz nial z zapasem.

Wszystko zależy z czego korzystasz na kompie. Jeśli nie używasz photoshopa, after effects (czy jak to się tam pisze) czy innych ramo chłonnych programów to ja bym ustawił na 0.

teela , ustaw 1024 MB max i min .

Korzystam z Photoshopa.

Ale czy tylko z Photoshopa

Nie ważne z czego korzysta ,dużo programów i sam system bierze z pliku stronicowania bo o tym mowa ,nie o pamięci wirtualnej ,i tego pliku się nie wyłącza.

To co ty masz zainstalowane w tym systemie, że aż tyle Ci zajmuje? :o U mnie ten folder waży zaledwie 3,35GB…

Co do tematu, to tak jak inni napisali, przeleć c: odkurzaczem, w zaawansowanym trybie pracy, lub wyższym i na pewno ponad 100mb odzyskasz, jak nie więcej. Zmniejsz też ilość miejsca zarezerwowanego na przywracanie systemu(wejdź tam, gdzie się je wyłącza, kliknij na c:, konfiguruj, i tam będziesz miał możliwość ustawienia przy użyciu suwaka ile ma być zarezerwowanego miejsca na punkty przywracania) oraz kosz(klikasz ppm na kosz, właściwości i tam masz).