Usypianie laptopa = czarny ekran i nie wiadomo co się "robi"

Od kilku dni mam problem z uśpieniem laptopa. Zarówno przez zamkniecie pokrywy, jak i użycie przycisku odpowiedzialnego za to. Laptop jest świeżo po wymianie dysku i jest to świeża instalka W7 ze wszystkimi aktualizacjami. System ma około tydzień, dopiero od wczoraj/przedwczoraj wystepuje ten problem. Nie wprowadzałem żadnych zmian, stąd też dziwi mnie ten stan.

Gdy tylko zauważyłem problem, zapuściłem chkdiska spod systemu diagnozy i naprawił jeden błąd. Nie przewiduję iż to z powodu infekcji (nie dopuszczam tego do wiadomości nawet).

Tak myslę, że problem pojawił sie w momencie wybudzenia kilka dni temu laptopa z uśpienia. Gdy to wskaźnik baterii pokazywał 67% a bateria się wyladowywała normalnie. W pewnym momencie czarny ekran i identyczny objaw. Sęk w tym, że obecnie uspienie nie działa nawet na zasilaniu z sieci (baterię wkladam tylko do czasu do czasu).

Twój błąd.

Możesz przeskanować pamięci memtestem.

System skanowałem gruntownie ze 3 dni temu (zaraz po instalacjach i aktualizacjach) najnowszym esetem z najnowszymi sygnaturami. Pisząc gruntownie - nie był to skan inteligenty, tylko pełen/dokładny wraz z procesami w pamięci.

Skanowałem, jest ok.

przeskanuj pamięć memtestem tak jak kolega wyżej napisał

Odnosniło się do memtestu.

Masz system x64? Problem występuje powszechnie na tej architekturze, przyczyna jak dotąd nieznana, MS nawet udostępnił łatkę, która problemu nie rozwiązuje, co ciekawe u mnie raz uśpienie działa a raz nie…

Być może zmiana w BIOS na standardowe uśpienie coś zmieni, w tym momencie większość systemów jest ustawione na “hybrydowe”, odnoszę wrażenie że to jest przyczyną problemów.

Tak :).

Omfg… żartujesz? Masz jakiś odnośnik może pod ręką do tego?

Dziś byłem na tyle zdesperowany, że zrobiłem ponownie reinstalke. Co ciekawe, miałem W7 od listopada zeszłego roku i zawsze działało usypianie (cały czas x64 miałem). Teraz po reinstalce działało, potem przestało.

Wybacz, ale nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. Nie widziałem w biosie nigdy takich ustawień. Mam Lenovo y550.

To co mogę Ci poradzic to sprawdzenie tego co może powodować problemy przy zmianie stanu systemu inny stan zasilania przez wygenerowanie raportu:

powercfg -energy

Możliwe, że jakiś niekompatybilny sterownik powoduje ten problem. Tutaj masz informację jak ten raport czytać: http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/hardware/gg463250