Usypianie laptopa = czarny ekran i nie wiadomo co się "robi"


(inzaghi89) #1

Od kilku dni mam problem z uśpieniem laptopa. Zarówno przez zamkniecie pokrywy, jak i użycie przycisku odpowiedzialnego za to. Laptop jest świeżo po wymianie dysku i jest to świeża instalka W7 ze wszystkimi aktualizacjami. System ma około tydzień, dopiero od wczoraj/przedwczoraj wystepuje ten problem. Nie wprowadzałem żadnych zmian, stąd też dziwi mnie ten stan.

Gdy tylko zauważyłem problem, zapuściłem chkdiska spod systemu diagnozy i naprawił jeden błąd. Nie przewiduję iż to z powodu infekcji (nie dopuszczam tego do wiadomości nawet).

Tak myslę, że problem pojawił sie w momencie wybudzenia kilka dni temu laptopa z uśpienia. Gdy to wskaźnik baterii pokazywał 67% a bateria się wyladowywała normalnie. W pewnym momencie czarny ekran i identyczny objaw. Sęk w tym, że obecnie uspienie nie działa nawet na zasilaniu z sieci (baterię wkladam tylko do czasu do czasu).


(Qba Lukaszczyk) #2

Twój błąd.

Możesz przeskanować pamięci memtestem.


(inzaghi89) #3

System skanowałem gruntownie ze 3 dni temu (zaraz po instalacjach i aktualizacjach) najnowszym esetem z najnowszymi sygnaturami. Pisząc gruntownie - nie był to skan inteligenty, tylko pełen/dokładny wraz z procesami w pamięci.

Skanowałem, jest ok.


(pawcio1212) #4

przeskanuj pamięć memtestem tak jak kolega wyżej napisał


(inzaghi89) #5

Odnosniło się do memtestu.


(Semtex) #6

Masz system x64? Problem występuje powszechnie na tej architekturze, przyczyna jak dotąd nieznana, MS nawet udostępnił łatkę, która problemu nie rozwiązuje, co ciekawe u mnie raz uśpienie działa a raz nie…

Być może zmiana w BIOS na standardowe uśpienie coś zmieni, w tym momencie większość systemów jest ustawione na “hybrydowe”, odnoszę wrażenie że to jest przyczyną problemów.


(inzaghi89) #7

Tak :).

Omfg… żartujesz? Masz jakiś odnośnik może pod ręką do tego?

Dziś byłem na tyle zdesperowany, że zrobiłem ponownie reinstalke. Co ciekawe, miałem W7 od listopada zeszłego roku i zawsze działało usypianie (cały czas x64 miałem). Teraz po reinstalce działało, potem przestało.

Wybacz, ale nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. Nie widziałem w biosie nigdy takich ustawień. Mam Lenovo y550.


(Info) #8

To co mogę Ci poradzic to sprawdzenie tego co może powodować problemy przy zmianie stanu systemu inny stan zasilania przez wygenerowanie raportu:

powercfg -energy

Możliwe, że jakiś niekompatybilny sterownik powoduje ten problem. Tutaj masz informację jak ten raport czytać: http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/hardware/gg463250