Usypianie modemu

Witam,

wasza konkurencja (programosy.pl) to ułomy które nic nie potrafia - wy pomogliście mi kilka razy więc powracam. :slight_smile:

Wiem, że wszyscy użytkownicy na tym forum są super… pomagają i są mili.

Mam internet iPlus modem Huawei e220 i było wszystko ok do czasu… kiedy wpadł mi wirus i wypalił (zjadł) połowę dysku de i pokasował programy zainstalowane na nim. :frowning:

Miałem wtedy zainstalowany program, który cały czas łączył mnie z netem (pobierał i wysyłał po 1-2kb), aby modem nie usnoł (nie przestał działać). Prosto mówiąc - nie dawał odpocząć modemowi. Wtedy grałem w Gry Online to było 0 laggów (zacięć). Jednak po tym wirusie - program przepadł - ja zostałem skazany na lagi. :frowning:

Teraz, gdy gram w grę jest Ok, ale często te 2 monitorki w Tray’u przestają się świecić jasnym niebieskim kolorem i wtedy następuje LAGG (zacięcie) gry. :frowning: Już przez te laggi straciłem dużo w grze, nie chce więcej. :frowning:

Proszę o nazwy i najlepiej linki do jakiś programów, które nie pozwolą mojemu modemowi odpocząć.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam,

Corpose

Zacznij od wyłączenia zarządzania energią na portach usb.

Start najeżdżasz na Mój Komputer, klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz Zarządzaj.

Po lewej Menedżer urządzeń. Po prawej rozwijasz Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej.

Prawolkik myszą na Główny kontroler USB wybierasz Właściwości i zakładkę Zarządzanie energią. Tu ściągasz wszystkie ptaszki.

Operacje powtarzasz tyle razy ile masz kontrolerów USB.

To powinno wystarczyć by Windows nie obcinał zasilania.

Dla samej optymalizacji łącza Cfosspeed, nic innego do głowy mi nie przychodzi co wcale nie oznacza że nie ma innych programów specjalnie przeznaczonych do podtrzymywania połączenia.