Usytuowanie routera dla optymalizacji sygnału internetowego

Witam

Jeżeli dobrze pamiętam to kabel do 10m oferuje bezstratny transfer (w granicach rozsądku, bo czym dłuższy tym sygnał gorszy ale jest to raczej nie zauważalne). Być może lepiej będzie jak zainteresujesz się tym rozwiązaniem https://pl.wikipedia.org/wiki/Internet_z_gniazdka

arak

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Witam ponownie.Dziś właśnie nabyłem odpowiedni kabel.Czy mogę go wymienić bez odłączania routera z prądu?

Dzięki wielkie.

Możesz spokojnie wymieniać kable bez wyłączania routera.

 

A co za problem? te kable powinno się wymieniać przy wyłączonych urządzeniach.

 

Od razu wyłącz modem z sieci i niech się to wszystko jeszcze raz zsynchronizuje.

A czy będę musiał wprowadzać ponownie jakieś ustawienia konfiguracyjne do routera czy po prostu wystarczy go podłączyć w nowym położeniu?

Dzięki wielkie.

Hej,

Wystarczy podłączyć i nie powinieneś nic wpisywać. Urządzenia powinny zapamiętywać swoją konfigurację.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Chciałbym się jeszcze Was o coś poradzić.Otóż program inssider dał oto taki wynik.

Czy to że kanał,który mam przypisany,tzn - 11 i i ma go jeszcze kilku innych użytkowników może powodować spadki siły sygnału?

 

http://zapodaj.net/9566a4543d0a6.jpg.html

Tak, może. 11+7 pojawia się zapewne dlatego że router używa standardu 802.11n, gdzie sygnał zajmuje szersze pasmo. Proponuję ustawić kanał 1.

W tym miejscu bardzo bym prosił o pomóc jak to zrobić.Niestety nie było mnie przy konfigurowaniu routera i nie wiem jak wejść w jego opcje.

Dziękuję z góry.

Aby dostać się do panelu konfiguracyjnego wpisujesz w przeglądarce w pasek adresu adres bramy domyślnej (zazwyczaj jest to: 192.168.1.1), potem podajesz login i hasło (domyślne powinny być na obudowie routera albo w instrukcji, chyba że zostały zmienione - w takim wypadku zostaje skontaktować się z osobą która go konfigurowała, ew. w ostateczności skonfigurować go od nowa). Tam znajdziesz odpowiednie opcje.

Hej,