Uszkodzę płytę?/

czy wjmowanie wtyczek wiatraków z płyty może zaszkodzić płycie?

Nie

Heh to tez zależy od zasilacza, na codegenie przy odłączeni na żywca, albo podłączeniu wentylatora, system (przynajmniej mi) się zawieszał, na chieftecu nie ma takiego problemu.

Fortron 400w-60PFN

bo ja odłączałem kilka razy dodatkowy wywiew i kolega mówi że tym rozwaliłem sobie płytę

Złączono Posta : 13.09.2007 (Czw) 18:51

to może być prawda? :?

‘‘mądry’’ ten twój kolega, pogratulować :wink:

A robiłeś to przy włączonym kompie?

tak

Złączono Posta : 13.09.2007 (Czw) 19:55

zapomniałem dodać że przy włączonym :slight_smile: mój błąd ;]

A co się stało z płytą dokładnie wcale nie działa czy co?

W zasadzie to nie powinno się tego robić przy włączonym kompie.

płyta nie działa Epox 8kha+ nie uruchamia sie winda poprostu nawet nie mogę wejść w BIOS bo tuż po właczeniu już nic sie nie pokazuje na ekranie a wracając do wiatraczków to odłaczanie podczas pracy może uszkodzić płytę?

Wydaje mi się,że nie powinno chociaż może być to możliwe.Elementy na płytach są dość czułe na różne skoki napięcia czy przepięcia,płytę można uszkodzić i bez napięcia wystarczy ładunek zgromadzony na ręce i dotknięcie jakiegoś elementu czy “padu”.Tak samo nie powinno się podłączać myszki czy klawiatury do portu ps2 przy włączonym kompie.Właściwie to po co to robiłeś?

Ja nigdy przed składaniem kompa się nie uziemiałem i wszystko chodzi, tez wkładam podczas pracy kompa różne wtyczki nieraz podłączam cd-rom lub odłączam i wszystko chodzi

mam identyczny model i robiłem to na żywca i jakoś nic się nie spaliło.

Napisałem,że jest to możliwe ale nie zawsze tak musi być,a jeżeli lubicie podłączać i odłączać pod napięciem to Wasza sprawa.

bo miałem głośny wiatraczek wylotowy i troche mnie to wkurzało wiec jak ie przeciążałem kompa to odłaczałem bo po co ma mi szumieć ; 8)