Uszkodzę płytę?/

(Lukojek) #1

czy wjmowanie wtyczek wiatraków z płyty może zaszkodzić płycie?

(Rastko1) #2

Nie

(Mariosti*) #3

Heh to tez zależy od zasilacza, na codegenie przy odłączeni na żywca, albo podłączeniu wentylatora, system (przynajmniej mi) się zawieszał, na chieftecu nie ma takiego problemu.

(Lukojek) #4

Fortron 400w-60PFN

bo ja odłączałem kilka razy dodatkowy wywiew i kolega mówi że tym rozwaliłem sobie płytę

Złączono Posta : 13.09.2007 (Czw) 18:51

to może być prawda? :?

(system) #5

''mądry'' ten twój kolega, pogratulować :wink:

(Jacek Bydgoszcz) #6

A robiłeś to przy włączonym kompie?

(Lukojek) #7

tak

Złączono Posta : 13.09.2007 (Czw) 19:55

zapomniałem dodać że przy włączonym :slight_smile: mój błąd ;]

(Jacek Bydgoszcz) #8

A co się stało z płytą dokładnie wcale nie działa czy co?

W zasadzie to nie powinno się tego robić przy włączonym kompie.

(Lukojek) #9

płyta nie działa Epox 8kha+ nie uruchamia sie winda poprostu nawet nie mogę wejść w BIOS bo tuż po właczeniu już nic sie nie pokazuje na ekranie a wracając do wiatraczków to odłaczanie podczas pracy może uszkodzić płytę?

(Jacek Bydgoszcz) #10

Wydaje mi się,że nie powinno chociaż może być to możliwe.Elementy na płytach są dość czułe na różne skoki napięcia czy przepięcia,płytę można uszkodzić i bez napięcia wystarczy ładunek zgromadzony na ręce i dotknięcie jakiegoś elementu czy "padu".Tak samo nie powinno się podłączać myszki czy klawiatury do portu ps2 przy włączonym kompie.Właściwie to po co to robiłeś?

(Rastko1) #11

Ja nigdy przed składaniem kompa się nie uziemiałem i wszystko chodzi, tez wkładam podczas pracy kompa różne wtyczki nieraz podłączam cd-rom lub odłączam i wszystko chodzi

(Draakus) #12

mam identyczny model i robiłem to na żywca i jakoś nic się nie spaliło.

(Jacek Bydgoszcz) #13

Napisałem,że jest to możliwe ale nie zawsze tak musi być,a jeżeli lubicie podłączać i odłączać pod napięciem to Wasza sprawa.

(Lukojek) #14

bo miałem głośny wiatraczek wylotowy i troche mnie to wkurzało wiec jak ie przeciążałem kompa to odłaczałem bo po co ma mi szumieć ; 8)