Uszkodzenie karty graficznej czy inny problem z osprzętem

Witam, w ostatnim czasie wystąpił w moim komputerze problem prawdopodobnie z karta graficzną. Ciężko mi nawet stwierdzić w czym tkwi problem dlatego szukam pomocy tutaj, może ktoś mnie nakieruje na rozwiązanie problemu. Z dodatkowych informacji dodam, ze windowsa w ogole się nie włącza. Monitor i kabel od monitora został sprawdzone na innym komputerze i wszystko działało.
Jakoś zdjęcia trochę słaba, dlatego, że to screeny z filmiku.

Zacznij od stanu dysku twardego, czy na pewno jest sprawny.

Daj nowy system jeśli masz taką możliwość.

Rozumiem, że problemem są te dwa białe paski? Spróbuj odpalić komputer z jakiegoś Linuxa Live CD - jakiegoś user- friendly np. Linux Mint i czy tam będą też anomalie :slight_smile:

Wejdz w link i zobacz reszte zdjec

Niezauważyłem :frowning: a do biosu możesz wejść?

tak

Ja z tym Linuksem mówiłem na prawdę, ale skoro błędy są już na poziomie Biosu, to karta grafiki odpada.

//Edit
Wyjmij bateryjke na 10 minut i sprawdź, albo w Biosie zrestartuj ustawienia do poziomu Domyślnego.

Człowieku. Nie doradzaj jak się nie znasz. Kolejny raz widzę jak ludziom “pomagasz” nie znając w ogóle tematu. Artefakty i problemy z obrazem spowodowane złą pracą dysku czy BIOSem… Skończ to “doradztwo”, bo cierpi na tym całe forum.

@askorek Wszystkie te artefakty i pasy to efekt uszkodzonej karty graficznej. Możesz spróbować ją wyjąć, przeczyścić slot PCIe, ale na 99% obstawiam raczej koniec jej żywota. Czeka Cię niestety jej wymiana. Nawet nie próbuj naprawy. Zazwyczaj takowe dają efekt na krótko, jeżeli trzeba bawić się w lutowanie czegoś więcej niż kondensatorów czy rebailing.

1 polubienie