Uszkodzenie kompa po burzy

Witam, mam problem właściwie z zeszłego roku po uderzeniu pioruna wyleciały mi bezpieczniki w domu, spaliły się zasilacze w telewizorze, telefonie i dvd no i wyłączył się komputer. Od tego momentu za każdym razem jak wyłączą prąd muszę restartować bios bo inaczej zero reakcji, przestała też działać karta sieciowa (komunikat : nie można włączyć tego urządzenia kod 10 ). Mam płytę   DFI LP DK P55-T3eH9ta  - mam pytanie czy poszła płyta , ewentualnie jak to sprawdzić.

 

Wymień baterię BIOSu! Być może została uszkodzona? No i przydałaby się jednak reinstalacja systemu po takim wydarzeniu. Wtedy okaże się cała sprawność komputera.

Kartę sieciową wyłącz. Często wysiada po burzy.

baterię dałem nową (teraz ma 3,36V), opisze jeszcze jak go załączam po zaniku napięcia: na pierwszej planszy która się pokaże naciskam F1 żeby wejść do biosu, tam ustawiam datę i czas wychodzę F10, dalej w pewnym momencie u góry ekranu pokazuje się komunikat Press space to skip ABS i lecą kropki jak szybko nacisnę spację do komp się uruchomi. I jeszcze jedno sprawdzałem programem CPUID HWmonitor napięcia i w jednym miejscu dla płyty pokazuje -7,168V a jest zaznaczone że powinno być -12V, +12V i inne napięcia są  ok.

Kartę sieciową już mam wyłączoną, z netem łączę się przez wifi