Uszkodzenie komputera. Co się stało?

Witam posiadam płytę główną EPOX 8KRAI. Na niej zainstalowany był procesor sempron 2200. Za 10 zł na allegro zakupiłem prawnego semprona 2400 zamontowałem go wcześniej upewnilem się że wszystko dobrze podpialem, włączyłem kompa on obrócił kilka razy wiatrakami i się wyłączył. Próbowałem kilka razy ale za każdym razem to samo. Włożyłem stary procesor i to samo … Po godzinie kombinowania, resetowania biosu udało się uruchomić na dłużej na starym procesorze. Teraz wiatraki kręcą się cały czas, obrazu na monitorze nie ma, lampki na obudowie świecą się cały czas. Zauważyłem że po wpieciu do usb bluetooth się święci natomiast myszka nie (pomimo tego że po wyłączeniu kompa zawsze świeciła) klawiatura także nie święci swoich lampek … . Oglądałem płytę i nie widzę przepaleń ani spuchnietych kondensatorów.

Sprawdź procesory bo mogą mieć ukruszone jądra taki mały prostokąt szary jak pamiętam ,mogłeś uszkodzić je przy montowaniu chłodzenia :).

Wyglądają na dobre … Poza tym chyba prąd do myszki nie zależy od procesora …

Sprawdź miernikiem napięcia zasilania i czy wtyczki zasilające są dobrze dociśnięte.

Niestety nie mam miernika … Lupy też nie mam poza tym wątpię aby obydwa się uszkodziły

Przy “grzebaniu” przy komputerze miernik jest bardzo pomocny, taki wystarczający do tego celu można kupić już za 15 - 20 zł, polecam zakup i posprawdzanie napięć w komputerze.