Uszkodzenie monitora od wysokiego odświeżania?

Witam!

Mam pytanie czy ustawiając maxymalne odświeżanie obrazu w ustawieniach karty graficznej może doprowadzić do uszkodzenia monitora lub samej karty?

Obecnie cały czas mam ustawione maxymalne (75Hz) minimalne to 60Hz i mam tylko te 2 do wyboru i czy przy maxymalnych ustawieniach może się coś uszkodzić?

To zależy jaki to monitor i jakie tryby odświeżania w danych rozdzielczościach obsługuje. Jeśli jest zaznaczona opcja, żeby pokazywało tylko tryby obsługiwane przez monitor, to nawet ustawienie najwyższego możliwego odświeżania nie ma prawa go uszkodzić. Musiałbyś z odznaczoną opcją ustawić więcej, niż sprzęt jest w stanie wyświetlić. Najlepiej jakbyś napisał coś więcej o typie monitora (CRT/LCD), markę, model, sprawdź też w instrukcji jeśli taką posiadasz. Tam zazwyczaj są tabelki z rozdzielczościami i maksymalnymi dla nich trybami odświeżania.

Nie ma już monitorów które nie mają zabezpieczeń czy to LCD czy CRD no chyba że masz monitor dziesięcioletni to wtedy spalisz scalaki odchylania pionowego a objawi się to trzaskiem w monitorze, małym smrodkiem i delikatnym dymkiem.

Nowe monitory po prostu wyświetlą ci odpowiedni monit że przekroczyłeś odświeżanie pionowe.

Kiedyś ładnie się psuło kineskopy programami typu PowerStrip. Ale normalnymi ustawieniami dostępnymi w windows raczej ciężko to zrobić.

Monitor to LCD Belinea 1730 S1 podłączony pod DVI ustawiony na 75Hz