Uszkodzenie oprogramowania podczas instalacji Win7

Próbowałem zainstalować system Windows 7 z dysku usb, ponieważ moj dvd rom praktycznie nie działa.

Po kilku próbach, kolega polecił mi naprawienie MBR. Kiedy to zrobiłem, zaczął się dramat. Od tej pory w ogóle nie mogę użyć tego dysku, za każdym razem kiedy tego próbuję, wyskakuje komunikat The Windows Boot Configuration Data file does not contain a valid OS entry. Nie jestem w stanie nic zrobić z poziomu PC. Jedyne co mam do dyspozycji, to dysk z którego próbowałem wgrać system, pendrive i laptopa z Windows 8. Próbowałem zainstalować Partition Wizard, ale mój pecet w ogóle go nie wykrywa. Proszę o pomoc

Trochę chaosu tu widzę… Co ma laptop do rzeczy?

Czy w PC jest widoczny HDD w BIOS-ie? Instalacja systemu na pendrive jest zrobiona prawidłowo czy robisz to z “kieszeniowego” dysku USB? UltraIso na każdym pendrive (8 GB minimum) zrobi Ci prawidłową instalkę w 15 minut.

Podaj konfigurację stacjonarki, będzie łatwiej coś pomóc.

Dysk, z którego jest widoczny system jest zrobiony przez diskpart. Zarówno hdd w komputerze jak i dysk zewnętrzny są widoczne w biosie. Spróbuję znaleźć jakiś dobry tutorial odnośnie ultraiso.

Komp nie jest mój, pamiętam tylko ze procesor to i3, 2-4 GB RAM

Udało mi się ustawić swój dysk zewnętrzny jako bootowalny poprzez UltraISO. Problem teraz jest przy próbie instalacji, dokładnie przy wyborze partycji. Mam do dyspozycji dwa dyski: HDD z systemem oraz HDD komputera na którym system ma być zainstalowany. Jest to DYSK 0 PARTYCJA 1, typ podstawowy. Kiedy klikam przycisk dalej, ukazuje się komunikat: INSTALATOR NIE MÓGŁ UTWORZYĆ NOWJ PARTYCJI  SYSTEMOWEJ ANI ZLOKALIZOWAĆ ISTNIEJĄCEJ PARTYCJI SYSTEMOWEJ(…). Z tym problemem borykam się od wczoraj i nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Wujek google nie pomaga. Dysk, na którym ma zostać utworzony system jest sformatowany.

Usuń partycje i utwórz je od nowa.