Uszkodzenie tablicy danych na partycji dysku, jak odzyskać dane?

Witam

 

Po raz trzeci straciłem parę partycji na dysku, ale tym razem nie mogę ich odzyskać tym programem co wcześniej, są odczytywane jako partycje uszkodzone albo niesformatowane. Przeskanowałem w Chkdsk to próbowało naprawić tablicę danych, ale się nie udało. Jak mogę te partycje teraz odzyskać?

Spróbuj TestDisk pod linuxem. A tak poza tym, jeśli już trzeci raz straciłeś dane to znaczy że dysk pada. Kup sobie nowy.

Właśnie o dysku wiem, ale boję się czy z płytą nie problem też, bo na drugim dysku mam takie same problemy z bootowaniem Windowsa. A co do TestDiska to próbowałem nim odzyskać partycję z Windowsem i tak zepsułem dysk :P.

Dla mojego doświadczenia z konsolą w takich sprawach Testdisk jest za trudny ;).

Poczytaj inne wątki np. o instrukcji i info o Test Disk (wg mnie z darmowych najskuteczniejszy).

 

TestDisk pod Windowsa taki sam jak na Linuxa? Nie chcę odpalać niepewny żeby znowu nie zepsuć dysku.

Chyba że… jak tak patrzę to chyba nie robiłem głębokiego skanowania… Wybrałem pierwszą partycję od góry co była po prostu. :slight_smile: Bo to nazwy partycji powinny być?

TestDisk nie wykrywa nazw tych partycji, próbowałem otworzyć pliki w każdej partycji po kolei to mi się terminal zwiesił. :frowning:

Screen z TestDisk, partycja, która pewnie mnie interesuje, ma uszkodzony system plików. Jedna jedyna partycja mniej ważna jest możliwa do odczytania. I co teraz?

Zrzut ekranu z 2016-07-25 20:49:03.png

W sekcji Advanced jest opcja Undelete. Czy ta opcja pozwala odzyskać dane?