Uszkodzona dedykowana GPU

Witam,

planuje kupno używanego laptopa (celuje w procesor i5,i7 drugiej lub trzeciej generacji), ale jak wiadomo dedykowane karty graficzne lubią się psuć. Dlatego mam dylemat, ponieważ dajmy taki przykład, że kupię laptopa z 2 kartami graficznymi (zintegrowaną intela i dedykowaną nvidii) i po jakimś czasie dedykowana karta graficzna odmówiłaby posłuszeństwa. Czy w takim przypadku byłaby możliwość wyłączenia uszkodzonego GPU np. w BIOSIE i korzystania wyłącznie z zintegrowanej? Czy może uszkodzenie dedykowanego GPU unieruchomi cały laptop

Jeżeli padnie “dodatkowa” karta (czyli Nvidia, AMD Itd.) to w większości wypadków da się ją w BIOS-ie wyłączyć. Dedykowanej (zintegrowanej) w przypadku jej uszkodzenia nie wyłączysz i nie będziesz w stanie uruchomić laptopa (przynajmniej ja się z takim rozwiązaniem nie spotkałem).

Jesteś pewien tego, co piszesz? Laptop zaliczy procedurę POST? (o ile wiesz o czym mowa). Chciałeś pomóc a wyszło odwrotnie…

Łopatologicznie rzec biorąc, jak nic nie widzisz to po “kiego kija” Ci sprzęt? Tak to wygląda.

BIOS-y zawsze uruchamiają integrę, później “dochodzi” dedykowana" na poziomie OS-a.

P.S. Pisz po polsku, reguła to nie regola :smiley:

Ogólnie szukam laptopa z edycji biznesowej. Konkretnie modeli: 
DELL e6530/6520, Lenovo t530/t520, HP Elitebook 8570p/8560p. 
Interesują mnie procesory i5 lub i7 2-rdzeniowe oraz jakaś dedykowana karta graficzna. 
Czy w wyżej wymienionych laptopach nie będzie problemu z wyłączeniem dedykowanej karty graficznej.

Czy lepiej poszukać czegoś z samą integrą?

Ogólnie chciałbym zaliczyć trylogię Mass Effect na laptopie (mam PS3, ale niestety tylko trzecia część jest po polsku, reszta po angielsku)