Uszkodzona grafika hp

laptop hp pavilon dv9000 - 9625ew

matryca 17"

proc- intel c2d 7200

graf- go7600

RAM- 4Gb

bios- f.2e data 03/22/10 phoenix -odczytane everestem

pewnego razu lcd “zamarzł” czyli zrobiło sie tzw “zdjecie”

laptop juz nie powstał (bios) paliły sie tylko kontrolki multimedialne i podswietlanie matrycy.

laptopa juz naprawiłem zapalniczką. awarii uległo BGA. czyli wylutowała sie zintegrowana grafika.

ustawilem zapalniczke jako palnik i wlutowałem spowrotem ta grafike.

laptop oczywiscie odrazu powstał. działa kila dni juz.

start systemu grafika 50*C, 3min pozniej 55*C trzyma. 0 obiazenia.

cpu 17-40*C, HDD-40*C

wyłączyłem sterownik karty go7600 [temp 0*C od tej pory], a system win 7 ustawiony na wysoka wydajnosc. aero nie działa. filmy powyzej 700MB przycina. wczesniej 1080p płynnie odtwarzało.

teraz pytanie ile to wytrzyma? co zrobic włączyc grafike?

nie wiem jak zaktualizowac bios(poprawiona praca went.) i zarazem przyczyna wylutowania sie BGA

jakie zdanie? youtube

Wcale nie naprawiłeś laptopa. Mogłeś jedynie uszkodzić płytę tak że przelutowanie sprawnego procesora graficznego nie będzie już możliwe. Poprawna naprawa to tylko wymiana procesora graficznego na nowy. Rebranding starego układu nie pomoże na długo.

To nie BGA wlutowania w płytę. Układy 7600 są wadliwe i puszczaja kulki pomiędzy rdzeniem a podstawą w tym układzie. Ile pochodzi ? dzień albo 5 lat ale lepiej wymień ten układ. To kosztuje z układem około 400 zł. Nic innego nie zrobisz. Rozkleił sie bo miałeś wysokie temperatury. Nie powinno sie przekraczać w stresie 80 stopni bo wtedy tak się dzieje.

Pozdrawiam.

thx za odp.

czyli jak nie włącze tej grafiki to sie nic nie stanie.

są dwa osobne elementy miedziane na chodzenie, ciepło cpu nie ogrzeje GPU. wiecie o co chodzi, w pewnym stopniu.

dam znaka za pare mc czy działa.

znalazłem przejrzysty opis z obrazkami :slight_smile: teraz mnie olsniło. min to wina kleju na układzie.

http://www.expressit.pl/porady-komputer … ladow-bga/

kto mi podpowie jak sterowac pracą wiatraka? a aktualizacja biosu?

nadla działa, za nic ne moge znalezc jak uaktualnic bios.

juz 3 miesiace działa po takiej naprawie czyli pomogło.