Uszkodzona karta graficzna? Częste ciemne ekrany

Witam, jakiś czas temu musiałam oddać kartę graficzną na gwarancję, bo sypały się artefakty. Oddali niby naprawioną. Na początku było wszystko okej, ale teraz znowu coś się psuje… Zauważyłam np. podczas wchodzenia do rejestru, czy gdziekolwiek tam, gdzie włącza się komunikat: " Kontrola konta użytkownika" to zanim mi wyskoczy to powiadomienie- ekran robi się ciemny na ponad 5 sekund. Wcześniej nic takiego się nie działo, komunikat normalnie , szybko wyskakiwał i już. Ponadto czasami przy wybudzaniu z uśpienia, ekran jest cały czarny i tylko kursor widać… wtedy albo muszę zresetować cały sprzęt, albo dostaje wiadomość,że " Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność"

Jak sądzicie, czy to znowu wina karty?

 

 

 

Kryształowa kula Mi się popsuła.

Podaj model karty graficznej, system.

Czy masz wgrane najnowsze sterowniki?

A może to jednak twój monitor co ??

Podaj nam model, a jak masz drugi zobacz jak działa na drugim monitorze.

 

Jeżeli to samo będzie na drugim monitorze to może być tow inna karty lecz nie musi. Kabel może być gdzieś też przełamany.

Tak sterowniki pokazuje, że są aktualne.  Parametry: Win 7, karta: Gigabyte Radeon HD7770, niestety nie mam możliwości podłączenia drugiego monitora. Kabel sprawdziłam jest okej.

Podejrzewam “markowy” zasilacz. Napisz markę i model zasilacza. Druga sprawa a może pierwsza przeinstaluj sterowniki na starszą wersję.

Zasilacz zasilaczem, podaj też SMART z HDTune/CrystalDiskInfo, możliwe że się dysk sypie

Gdybanie, trzeba sprawdzić kompa na innej karcie.

 

Uaktualnij system do najnowszego.Do najnowszego steru masz mieć zainstalowany NetFramework 4.5.1.

 

Przeinstaluj sterownik: