Uszkodzona karta graficzna?

Witam

Wczoraj zdarzyła mi się dziwna sytuacja. Grałem sobie, nagle w grze zaczęły pojawiać się błędy graficzne, potem wywaliło mnie do pulplitu. Spróbowałem odpalić ponownie - nie chce się uruchomić podczas ładowania. Reset - to samo. Inne gry - różnie. Postanowiłem przeinstalować sterowniki. Podczas instalacji obraz zaczął co jakiś czas się resetować i za każdym razem były inne błędy - różowe paski w poprzek, brak wyświetlania jakiegoś koloru, biały był zielonym itp. W połowie komputer wywalił BSODa i od tamtego czasu cały czas wyświetla błędy opisane powyżej. Nawet w biosie wyświetlają się różne dodatkowe znaki, są złe kolory, różne paski itp. Komputer dochodzi do ładowania Windowsa, potem nic i po minucie reset.

Nie pomogło nic: odłączanie karty, zasilania, zmiana i przełączenie kabla. Dalej to samo.

Wydaje mi się, że to karta padła, aczkowliek sytuacja jest dla mnie dziwna. Ktoś może wie o co chodzi?

Moja karta to GeForce 9800 GT, MB: Asus P5Q SE, system: Vista,

9800GT, karta ma swoje lata i tendencje do odklejania się GPU. Coś padło, GPU, pamięci nie wiadomo. Może przeczyszczenie chłodzenia? Możesz też próbować ją ugotować jak znasz dobry przepis na na potrawkę z GeForce’a.

Kiedyś czytałem że przy okazji którejś serii GeForce’ów, że w przypadku problemów gdy karta nie była spalona ale miała różne odpały :smiley: - pomagało: pieczenie jej w piekarniku. :smiley: Akurat znam z życia w którym znajomy tak potraktował płytę główną czy kartę od grafiki i zadziałało. Poczytaj w googlu o “zimnych lutach”. :smiley: Do odważnych świat należy. :smiley:

Witaj.

Nie namawiam, ale sam sprawdziłem, upiekłem swojego GF 7600 GT i “dożył sędziwych lat”, jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że grafę może czekać śmietnik, Twój wybór kolego.

Pozdrawiam.

Hmmm… Ciekawe :wink:

Moze sprobuje, najpierw tylko potesguje troche. Jutro bede mial dostepny sprawny komputer do testow. A jak nie, to coz… sprobujemy :wink:

Dzieki!

Popatrz jeszcze po kondensatorach czy nie napuchnięte i podniesione, takie kwalifikują się do wymiany a może spróbuj wymienić pastę termo-przewodzącą spod GPU i pamięci, oczyść porządnie jeśli nie czyściłeś chłodzenie bo te usterki też dają takie artefaksy. Działaj spokojnie i rozważnie, poczytaj popatrz na YuoTube, problem jest dobrze znany i rozpoznany.

Powodzenia.