Uszkodzona karta graficzna?


(dawidp90) #1

siemka mam problem bo pewien czas temu podczas grania mój ekran zaczął migać i zdechł. padł tylko obraz i to było słychać po dźwięku.

po przejściu na graf. zintegrowaną( bo na tamtej nie ma obrazu) komp nie widzi karty próbowałem czyszczenia portu, sterowniki ściągałem i nic a u kolegi karta działa bez problemu. Jak myślicie co może być problemem ? informatyk powiedział mi że uszkodzona jest płyta główna. ja sadze że zasilacz przestał trzymać się lini napięcia.

 

mobo asus m2a mx

procek athlon x2 4200+

ram 2 gb goodram

zasilacz colorsit 350W (nw jaki model )

graf. geforce 7300gt gigabyte


(Longhorn2009) #2

Bardziej to płyta padła, mobo steruje jej napięcie. Do tego np. procesor działa z tej samej linii zasilającej. W każdym razie zdecydowanie zmieniaj zasilacz na lepszy model, bo ten jest wyjątkowo niepewny (podaj budżet to doradzimy coś dobrego ale cudów do takiego kompa nie trzeba).


(Agatonster) #3

dawidp90

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(dawidp90) #4

myślę że za 150 zł już coś markowego będzie np. http://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-pc-ec-power-supply-vp-pc-500w-promocja-632748/ bo i tak kiedyś będę zmieniał podzespoły albo ten http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/