Uszkodzona karta graficzna

Szybkie pytanie:
Jezeli po przywracaniu systemu do stanu początkowego karta graficzna nadal nie działa jest jakaś szansa na jej naprawę? Posiadam NVIDIA GTX 960M.

A dokładniejszy opis problemu?

Wyskakiwał Blue screen DRIVER_POWER_STATE_FAILURE, w trybie awaryjnym wszystko działało. Przywróciłem laptopa do stanu początkowego. Podczas instalacji sterowników do karty graficznej system się zawiesił.
Taka konfiguracja zapewnia bezproblemową pracę:

No bo wyłączona karta dedykowana i pracujesz na integrze.

No to możliwe, że padła.

Ster usuwałeś programem DDU i stosowałeś producenta laptopa? bo może, to sterownik Nvidia? warto sprawdzić.

Właśnie sprawdziłem ten program odinstalowałem, przy próbie ponownej instalacji wyskoczył DRIVER_POWER_STATE_FAILURE. Chyba z karty nic już nie będzie :frowning:
Mam Lenovo y50-70 z GTX 960M który służy(ł) mi do grania, a na zintegrowanej wiele nie porobię.
Czy opłaca się wymieniać tą kartę graficzną ? Znajomy informatyk mówił że nie warto inwestować w laptopa i lepiej kupić coś nowego.

Ile ma lat laptop?

jakieś 2 lata

A gwarancji to już nie ma?

Musisz decydować, może i warto go jeszcze zrobić?

Będę musiał poszukać gwarancji gdyż laptopa kupiłem chyba we wrześniu.
Słyszałem od tego znajomego że wymiana karty jest dosyć trudna, istnieje duże ryzyko niepowodzenia oraz nowa karta nie pożyje zbyt długo.

Naprawa w serwisie około 200 zł

Ale 200zł za samą usługę ? Nigdzie kosztu GTX 960M znaleźć nie mogłem.

Ceny są różne w zależności, czy to moduł MXM, czy trzeba wymieniać chip BGA na płycie. Jeśli jest faktyczna (a tylko w grę wchodzi taka naprawa) wymiana na nówkę z minimum 12 miesięczną gwarancją,to gdzieś 400 do 600 zł. Trzeba najpierw pytać.