Uszkodzona karta microSD

Witam, używałem karty microSD z adapterem w aparacie aż nagle aparat wyświetlił “bład karty pamięci”. To samo z komputerem:

Lokalizacja jest niedostępna

J:\ nie jest dostępny.

Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny.

 

Próbowałem ją sformatować w systemie, jednak nie udaje mi się to, aparat ją formatuje, jednak nie można nic na niej zapisać a po ponowym uruchomieniu zajęte jest 10GB, program sdformatter informuje, że dysk jest zabezpieczony przed zapisem. Używalem także MiniTool Partition Wizard, ale karta nie reaguje na usuwanie partycji… Jest jakaś szansza na ożywienie jej? Na danych mi nie zależy. Karta “znanej” firmy Silicon Power, 16GB, UHS1

 

Poberz WinHex

Włóz działającą kartę SD którą będzie można odczytać sklonuj ją programem WinHex następnie włóż niedziałającą i odtwórz ją z powstałego wcześniej pliku i sformatuj karta pamięci powinna działać jak nowa

Popsuła się, firmware zablokował dalszy zapis.

Miałem to samo z Goodram Point 32GB USB 3.0. Podpinanie jako katalog “moje dokumenty” to nie był najlepszy pomysł. Mimo że miał włączone write cache, mineły dwa lata i zonk.

Pliki przetrwały ale nie dało się nic zapisać.

Możesz co najwyżej sklonować partycję tak jak sugeruje sedd i spróbować naprawić chkdiskiem lub proponuje ESEUS Partition Manager -> Wizard -> Partition Recovery lub AOMEI Partition Assistant -> Wizard -> Recovery

Jeśli uszkodziła się tablica FAT to program znajdzie kopię i przywróci z automatu. ale jedynie na zapisywanym dysku.

 

A co do markowej niemarkowej… większość opini o niemarkowych wynika z tego że niemarkowe na 99.99% są oszukiwane na pojemności. Kupuje firma krzak partię sprawnych OEMów od producenta i chamsko ustawia np z 4GB(1000x1000x1000B) na 16GiB(1024x1024x1024B). Na całe szczeście źle to ustawiają pod klienta bo producenci dysków i flaszek trzymają się mnożnika 1000x więc windows pokazuje poprawnie 14 z hakiem, 28 z hakiem i 56GiB z hakiem a na oszukanej pełne 16, 32, 64GiB. Ma pełne GB = złom. Takie złomki mają fizycznie raptem ~2,4,8GB podziałają jakiś czas a po czasie nowe pliki uwalą FAT. Sprzedawane na ebayu i allegro przez h&&@ “nie wiem nie znam się zarobiony jestem, niech pan odeśle oddamy szmal”,

Jeśli kupisz kolejną strzeż się faktycznej pojemności.

A czy po prostu nie włączyłeś w niej zabezpieczenia? Na karcie jest taka zasuwka czy coś takiego a obok tego najczęściej napis lock.

Czy karta musi być tej samej pojemności? Mogę użyć np 8GB?

 

Następny zakup to raczej SanDisk, spróbuje z tym klonowaniem. Ale najlepsze jest to, że chkdsk widzi pliki na tej karcie… 

W załączniku screen

Nie pisałbym tu gdyby to było takie proste…

post-64146-0-52843800-1439736168_thumb.j

Karta może być dowolnej pojemności, pojemność rzeczywistą odzyskasz po formacie karty

Niestety nie działa, jest jak wcześniej a po przywracaniu WinHex wyświetla:

Drive J: Invalid, corrupt or simply unexpected directory entry ignored at offset 42A800.

Chkdsk wyświetla dalej to samo, identycznie, tak jakby winhex nic nie zrobił.

Uszkodzoną kartę nadpisz zerami i spróbuj ją wtedy przywrócić