Uszkodzona Karta SD ? Zamazanie zdjęcia

Witam.Ostatnio gdy chciałem zrobić kilka zdjęć moim aparatem Sony i zgrać je na komputer pojawił się dziwny problem.Mianowicie te zdjęcia które zrobiłem w ogóle nie pojawiły się na mojej karcie SD.No to pomyślałem że coś może być nie tak.Chciałem skopiować zdjęcia.Miniaturki wyglądają dobrze ale gdy wchodzę w podgląd wyskakuję takie coś : 

http://scr.hu/14j4/wdq7m

Potem zaczęły się komplikację z kartą cały czas przycinał się komputer gdy podłączałem ją.Czy te zdjęcia da się jeszcze jakoś odzyskać? Mam  na tej karcie ponad 400 zdjęć.Da rade samemu w domu to odzyskać czy trzeba to jakoś wysyłać dalej ? Karta została uszkodzona czy zdjęcia ? 

Próbowałem programem Recuva - efekt żaden.Program “Zero Assumption Recovery” również efekt żaden.Da się odzyskać czy już nic nie da się zrobić ? 

Zobacz testdisk

 

Podaj markę karty jaką karta miała pojemność, ile twoja zdjęcia zajmowały miejsca.Próbowałeś na innym sprzęcie odczytać swoja kartę, czy masz jakąś inną kartę pamięci do przetestowania aparatu, czy sam aparat dobrze zapisuje zdjęcia w pamięci aparatu, przez co podłączasz kartę przez czytnik kart, czy wsadzasz bezpośrednio do komputera.

Polecam ten program

 

bez problemu odzyskałem nim zdjęcia, proces długotrwały może dlatego że zdjęć było prawie 1000,

ale wynik pozytywny, jedynie kilka zdjęć było nie do odczytu

@UP odnośnik nie działa

@2UP Aparat z inną kartą działa dobrze.Z tą kartą wcześniejszą wariuje i niektóre zdjęcia otwiera jako błąd PLIKU.

Czytnik Kart : Tracer SD/SDHC/MMMC Card Reader 150x

Karta  : MicroSDHC Class (4).Pojemność 4 GB.Zdjęć jest 480 i tylko 160 mogę odczytać a reszta ma taki obraz jak na zdjęciu w pierwszym poście.Około 1gb z kawałkiem zajmują te zdjęcia.

Przelotka : Kingston Micro SD adapter oraz GOODRAM Adapter ( mam 2 ).

@3UP spróbuję i dam znać

 

 

@EDIT

Niestety programem TestDisk ten sam efekt obrazy są do połowy lub w 3/4 zamazane jakimś kolorem ;x.

Stasio132

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Najmocniej Cię przepraszam, 

CLICK

 

 

 

W moim przypadku dokładnie taki sam wynik był przy użyciu TestDisk’a

@UP niestety tym programem również skopiowało zdj i również są one pozamazywane kolorem ;x.Czy to znaczy że danych już nie odzyskam ?

To bardzo nie dobrze, 

w takim wypadku pozostaje tylko firma która profesjonalnie odzyskuje dane,

 

ale trzeba liczyć się z kosztami, 

w zależności od uszkodzenia.

 

pzdr

Zobacz jeszcze:

Ech :confused: Tak myślałem że trzeba do specjalisty :/.Orientuję się ktoś ile to może kosztować ? 

480 zdj około 1GB z karty 4GB