Uszkodzona karta sieciowa?

Witam

Nagle internet w moim PC odmówił posłuszeństwa a dokładniej windows wyświetla komunikat o braku podłączonego kabla, lampki na wejściu skrętki przestały się świecić natomiast ten sam net podłączony do laptopa działa bez zarzutu. Moje pytanie jest takie czy to wina karty sieciowej która jest zintegrowana i czy zakup nowej karty sieciowej rozwiąże problem ??

Skoro uważasz, że kabel jest sprawny, a po podłączeniu do Twojego komputera lampki się nie świecą to problem tkwi zapewne w karcie. Sprawdź czy na pewno jest włączona, pobaw się sterownikami.

Sprawdź, czy nic się nie stało ze sterownikami oraz, czy karta nie jest przypadkiem wyłączona.

A czy przypadkiem nie było u ciebie ostatnio burzy? Ja miałem podobny problem, piorun uderzył w linię telefoniczną i przepięcie uszkodziło kartę sieciową.

Ewidentnie widać z opisu że karta jest spalona co innego jak by w lapku też nie działa to wtedy mógł by być port w urządzeniu do którego masz wpięty kabelek a tak sam widzisz :slight_smile: koszt nowej karty na pci to tylko 25 zł