Uszkodzona klawiatura?. Problem z netbookiem

(Xayano) #1

Witam, jaki ś czas temu kupi ł em netbooka. Wszystko dzia ł a ł o OK dop ó ki nie wgrałem Windows 7, który działał przez pewien czas prawidłowo aż do teraz gdy przy włączaniu miga ikonka dysku i pika bios.

(falcon89) #2

Wstaw screena z zakładki Health (rozciągnij okno programu by było widać wszystkie parametry). 

(bart86) #3

czy po zainstalowaniu systemu windows 7 zainstalowałeś też prawidłowe sterowniki pod niego ?

(Xayano) #4

Tak wgrałem poprawne sterowniki. Przez pierwsze dwa tygodnie działał bez zarzutu.

http://i.imgur.com/pNIGL40.png

(Agatonster) #5

Xayano

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie z opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

(Xayano) #6

Teraz udaje sie go włączyć za 5tym razem

(JNJN) #7

A jak się zachowuje na samym zasilaczu bez baterii i na samej baterii.

(Xayano) #8

Tak samo. Wyczytalem ze te pikanie może oznaczać błąd pamięci RAM,jak je sprawdzić? Problem występuje również przy bootowaniu z pendrive.

(JNJN) #9

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fforum.dobreprogramy.pl%2Fviewtopic.php%3Fforum_uri%3Dmemtest-pendrive-krok-kroku%26t%3D498212%26start%3D&ei=prGwUtnQLoiHtAa7zoCIAw&usg=AFQjCNGX1I1mkxUHrcc2EdLpCo758tPebA&bvm=bv.57967247,d.Yms&cad=rja

Sprawdź, choć mnie to nie wygląda na pamięć,ale różnie bywa.

(Xayano) #10

Zmienialem tez w międzyczasie wersje BIOS, może to byc tego wina? Źle pobralem?

Dodam również ze ostatnio działy sie dziwne rzeczy. A mianowicie system zachowyal sie jakby byly wciśnięte jakieś przyciski (np. W chrome pojawiala sie caly czas i znikala konsola). Jak przejade ręką po klawiaturze to problem ustawał. Może to byc z tym związane?

Odkryłem właśnie, że po czasie gdy on tak pika ( jakieś 30 sekund), sie normalnie włącza. Totalnie sie w tym zgubilem xd

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

(Michał_misiek) #11

Klawiatura przypadkiem nie robi jakiegoś zwarcia?

Może dlatego przy włączeniu pika bo naciska się któryś z klawiszy. Miałem ostatnio parę takich przypadków i winą była klawiatura.

Pzdr.

(Xayano) #12

Wątpie bo nawet jak go nie dotykam gdy pika to w końcu sie uruchomi. Myślę, ze cos namieszalem z biosem

(JNJN) #13

A pytanie zasadnicze, przed wgraniem nowego biosu było OK?

(Xayano) #14

Działo to sie w mniejszym stopniu. Zauwazyelm teraz również ze w czasie gdy on tak pika to w tle ląduje sie system bo okienko lądowania pokazuje sie przez mniej niz sekundę co jest raczej niemożliwe na 1.6GHz

(JNJN) #15

Kupiłeś go nowy, czy używany? bo mnie to wygląda na problem płyty głównej. 

(Xayano) #16

Używany. Jeśli płyta główna to jakaś błahostka typu kondensator?

Tym się sugeruje.

(JNJN) #17

To zrób test pamięci. Te modele, nie wiem jak Twój dosyć mocno się grzały, a co pada ???

(Xayano) #18

Mój nie jest przesadnie gorący, po prostu ciepły - jak komputer. Od czasu gdy go zakupiłem, nie było żadnych problemów. Zaraz zrobie ten test.

Dodane

Test zakończony, zero błędów.

___________________________________________________________________________________________

(Michał_misiek) #19

Ile masz kości pamięci? 

(Xayano) #20

Jedną mam - jeden slot. 1GB