Uszkodzona ładowarka lub gniazdo ładowania?

Witam, od niedawna mam problem z moim laptopem. Po podłączeniu ładowarka co sekunde przestaje działać, tzn. dioda ładowania miga tak jakbym co chwilę kabel wkładał i wyciągał. Oczywiście próbowałem nie ruszać kablem, laptop leżał na stabilnej powierzchni itp. Po prostu nie ma reguly z tego co zauważyłem. Czasami wszystko jest ok, mogę kablem ruszać a i tak ładuje. Zastanawiam się czy problem leży po stronie ładowarki czy też coś jest nie tak po stronie laptopa. Można to to jakoś sprawdzić? Nie mam innej ładowarki a nie chcę kupować nowej jeśli to.nie ona jest winna. Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

No to podejdź do serwisu i sprawdzą - nie ma innej opcji - trzeba podłączyć inny najlepiej oryginalny zasilacz lub zasilacz uniwersalny i sprawdzić.

Nie mam takiej możliwości, jestem za granicą. Pytam czy mogę sprawdzić to samodzielnie w jakis sposób.

Rozbierając obudowę w celu sprawdzenia czy wtyk ładowania z obudową nie “odlazł” od płyty… ale to dopiero po sprawdzeniu zasilacza :slight_smile:

Może warto sprawdzić, czy na końcówce (tej do laptopa) faktycznie cały czas jest napięcie. Jak masz woltomierz/miernik uniwersalny to ja bym zaczął właśnie od tego.
Oczywiście uszkodzenie może objawiać się dopiero przy obciążeniu, no ale od czegoś trzeba zacząć.

Zauważyłem, że bez baterii laptop działa normalnie więc to chyba nie wina ładowarki. Jest sens wymieniać od razu baterie czy moze byc inny powód?

Tego nie wiesz, bo spadło z 50 % obciążenie zasilacza na ładowanie baterii - teraz działa tylko laptop. Nie ma sensu kupować akumulatora, bez sprawdzenia na innej ładowarce.