Uszkodzona ładowarka lub gniazdo ładowania?

(przemek2710) #1

Witam, od niedawna mam problem z moim laptopem. Po podłączeniu ładowarka co sekunde przestaje działać, tzn. dioda ładowania miga tak jakbym co chwilę kabel wkładał i wyciągał. Oczywiście próbowałem nie ruszać kablem, laptop leżał na stabilnej powierzchni itp. Po prostu nie ma reguly z tego co zauważyłem. Czasami wszystko jest ok, mogę kablem ruszać a i tak ładuje. Zastanawiam się czy problem leży po stronie ładowarki czy też coś jest nie tak po stronie laptopa. Można to to jakoś sprawdzić? Nie mam innej ładowarki a nie chcę kupować nowej jeśli to.nie ona jest winna. Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

(JNJN) #2

No to podejdź do serwisu i sprawdzą - nie ma innej opcji - trzeba podłączyć inny najlepiej oryginalny zasilacz lub zasilacz uniwersalny i sprawdzić.

(przemek2710) #3

Nie mam takiej możliwości, jestem za granicą. Pytam czy mogę sprawdzić to samodzielnie w jakis sposób.

Rozbierając obudowę w celu sprawdzenia czy wtyk ładowania z obudową nie “odlazł” od płyty… ale to dopiero po sprawdzeniu zasilacza :slight_smile:

(Radek68) #5

Może warto sprawdzić, czy na końcówce (tej do laptopa) faktycznie cały czas jest napięcie. Jak masz woltomierz/miernik uniwersalny to ja bym zaczął właśnie od tego.
Oczywiście uszkodzenie może objawiać się dopiero przy obciążeniu, no ale od czegoś trzeba zacząć.

(przemek2710) #6

Zauważyłem, że bez baterii laptop działa normalnie więc to chyba nie wina ładowarki. Jest sens wymieniać od razu baterie czy moze byc inny powód?

(JNJN) #7

Tego nie wiesz, bo spadło z 50 % obciążenie zasilacza na ładowanie baterii - teraz działa tylko laptop. Nie ma sensu kupować akumulatora, bez sprawdzenia na innej ładowarce.