Uszkodzona pamięć eprom

Kupiłem telefon SE Hazel, który okazał się uszkodzony (koleś na allegro mnie oszukał). Po jednym dniu telefon sam z siebie przestał się włączać, początkowo działał, później zaczęły być problemy (włączał się tylko na chwile ekran po czym gasł), teraz w ogóle nie da sie telefonu uruchomić. Zgodnie z tym co “ładnie” pisał na swoim profilu allegro odesłałem telefon, tylko że koleś mi go odesłał z powrotem i napisał że “uszkodzona pamięć eprom (ingerencja użytkownika)”, w komentarzu sprzedaży napisał że domowym sposobem próbowałem zdjąć simlocka i uszkodziłem telefon.

Jak naprawić tą pamięć eprom? Czy jest to kosztowne?

Niech Ci przedstawi ekspertyzę że uszkodzona jest pamięć eprom :slight_smile: Kto to stwierdził i czym ?

A zdejmowałeś w ogóle simloka jakimiś domowymi sposobami ?

Co do pamięci to zależy który to element jest. Samo przelutowanie kości nieopłacalne i raczej nie znajdziesz szpeca który Ci to zrobi bo na nowo go zapewne nie zaprogramuje.

Z tego modelu simlocka ściąga się kodem .Podejdz do serwisu i poproś o ekspertyze.Może to tylko wina softu.

A gdzie tam. Nie ściągałem bo nie miałem czasu i nie umiem.

Czyli jeszcze jest mała szansa żeby w serwisie mi sprawdzili co jest nie tak a jak nie to 3 stówy wyrzuciłem w błoto.

Teraz to sie lekko hm. …zirytowałem. 3 stówy to dla mnie troche jest. A jak udowodnić że nie próbowałem ściągać simlocka i telefon sam sie popsuł?

Moja dobra rada.Nie kupować telefonów na allegro:) a gościowi dać negatywa .Po za tym ściąganiem simlocka nie uszkodzisz eprom-u.:slight_smile: Więc facet coś kręci.