Uszkodzona pamięć - powód czy skutek BSOD?

Witam

Dziś podczas gry w BF3 pojawił mi się BSOD. Po ponownym uruchomieniu komputera, BSOD pojawiał się z marszu tuż przed pojawieniem się okna logowania do systemu.

Uruchomiłem system w trybie awaryjnym (bez problemu), uruchomiłem ComboFix, uruchomiłem system ponownie i skorzystałem z opcji naprawy systemu, a dokładnej, przed jej załadowaniem włączyłem test pamięci. Pamięć test oblała, więc nie bawiąc się w naprawę systemu, spróbowałem uruchomić system w trybie awaryjnym raz jeszcze - BSOD (3x). Usunąłem więc jedną z kości pamięci (DDR3 2x4GB). System wstał i komputer działa prawidłowo. Gdy wsunąłem kość do banku raz jeszcze, komputer wyrzucił BSOD.

Stąd też wniosek - pamięć idzie na gwarancję, ALE…

Czy pamięć była przyczyną BSOD czy był to skutek? Wolę upewnić się, że jakiś ■■■■ nie siedzi na dysku i był powodem BSOD, a ostatecznie uszkodzeniem pamięci.

Logi z OTL:

OTL.txt

Exstras.txt

OS: Windows 7 64-bit SP1 / PL

Z góry serdeczne dzięki.

W logach nie widać żadnej infekcji.

Diagnostyka pamięci RAM:

http://traxter-online.net/diagnostyka-pamieci-ram/

Serdeczne dzięki za odpowiedź. Tak, pamięć oblała test z punktu “Diagnostyka pamięci systemu Windows”.

Puszczenie testu na jednej (sprawnej) kości pozwala na jego ukończenie bez żadnych błędów…

A więc jedne 4GB wyzionęły ducha. Pamięć pójdzie na gwarancję.

Chciałem się jedynie upewnić, że w systemie nie siedzi jakiś gnój.

Serdeczne dzięki za Twój czas.

Pozdrawiam