Uszkodzona pamięć wewnętrzna

Witam. Mam taki nietypowy problem. Pamięć wewnętrzna nie działa prawidłowo.

Otóż mam na tablecie Lenovo A3500-FL sporo miejsca:


Ale jak chce coś pobrać, zainstalować, przejrzeć pliki to tej pamięci nie ma, albo za mało miejsca.

Co z tym zrobić?

Przywróć ustawienia fabryczne. Jak nie pomoże, to do śmieci. trochę lat to już ma.

Pewnie aktualizacje usług Google Ci się zainstalowały i teraz błędnie odczytują ilość wolnego miejsca. Spróbuj factory reset lub:

  • wyczyść pamięć dla Google Play, Google Freamework
  • odinstaluj aktualizacje Google Play, Google Framework

Jak sklep się ponownie zaktualizuje to ponownie wyczyść pamięć dla tych dwóch aplikacji i włącz Google Play - zobacz, czy coś się poprawiło.
Niestety tablet z Androidem 4.X to staruszek i wiele rzeczy może nie działać. Także warto rozważyć zakup nowego. (najlepiej minimum 32GB pamięci, żeby miał i min. 3GB RAM)

Przy androidzie serii 4 panował jeszcze sztuczny podział pamięci wewnętrznej na cześć przeznaczoną na system i aplikacje. Obszar 8GB to nie wspólna całość.

No tak, ten sposób działa i to wiem, ale nie mogę przeglądać plików nie mogę pobierać plików, bo tablet nie widzi pamięci

Co mogę zrobić żeby działało?

Najpierw zrób tak, jak Ci poradzono - tzn. pogrzeb w ustawieniach, jak faktycznie masz uszkodzona pamięć, to…

Kupić nowy, tak będzie taniej.

A jak jesteś może posiadaczem specjalistycznego sprzętu, który umozliwi wylutowanie i umieszczenie nowego układu pamięci, oraz dodatkowo posiadasz umiejętności związane z wgraniem na czysto Androida, to kupić nową kość (odpowiedni model na Aliexpresie dobierzesz).
Natomiast nawet nie idź z tym do serwisu, za taka zabawę pewnie z minimum 300, jak nie 500 zł dasz, za tyle kupisz tablet bardziejw spółczesny, nie taki złom… :wink:

Kontynuując dyskusję z Uszkodzona pamięć wewnętrzna:

No trudno. Ten tablet wytrzymał sporo. Na szczęście da się zainstalować jakąś aplikację metodą czyszczenia pamięci podręcznej, a z pobieraniem plików na niego mogę się pożegnać. Zamykam temat.