Uszkodzona partycja - odzyskiwanie danych

Witam, mój kolega ma problem. Przy próbie wejściu do biosu spóźnił się z naciśnięciem przycisku del i zresetował komputer podczas uruchamianiu systemu. Efekt był taki, że po resecie system podczas botowania wywalał błąd. Wyskakiwał ekran z wyborem 2 systemów. Jeden: “Windows XP Professiona h” i tu chce zaznaczyć że na końcu było “h”, i drugi Windows . Postanowiliśmy zainstalować system na D:. Po zakończeniu instalacji wchodząc na dysk C: zobaczyliśmy bardzo ciekawą rzecz. Folder Documents and settings był wykrywany jako plik bez rozszerzenia, nie było widać Windowsa i większości innych folderów. Próbowaliśmy używać ‘recover my files’, ‘recuva’,’ easy recovery’ ale bez skutku. Skanowało się godzinę albo i dłużej a jedyne co znalazło to pliki z pamięci przeglądarki i jakieś inne pierdoły. Czy jest jakiś sposób by odzyskać utracone dane?

Daj screen z eksploratora i z zarządzania dyskami. Na początek testdisk.

viewtopic.php?f=2&t=260017

Spróbuj wejść w partycje (C:) po Deep search.

Więc tak, na dysk dało się wejść ale…

e86bbacb1a286d79.jpg

Niestety po próbie przekopiowania Documents and Settings folder dalej objawia się jako plik o wielkości 0 kb bez rozszerzenia…

Czy jest jakiś inny sposób na odzyskanie danych?

Folder objawia się jako plik bez rozszerzenia? Mógłbyś to rozwinąć…

Czy masz dostęp do folderów z poziomu Windows (czy możesz w foldery wejść)?

Spróbuj normalnie po quick search (oczywiście lepiej byłoby przeskanować każdy cylinder) wejść w folder Użytkownicy/Users i sprawdzaj każdy podfolder (wchodzisz przez “P” lub strzałka w prawo; nawet jeśli pisze 0 to daj sztrzałkę w prawo).

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c60 … 85af8.html

Wygląda to w ten sposób.

W foldery da się wchodzić ale tylko w te które są widoczne. Do documents and settings nie da się wejść za pomocą tej metody którą podałeś

Należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home zrób to w trybie awaryjnym

:slight_smile:

Nie do Documents and settings tylko przewiń w dół (poniżej pola Next na screenie, zjeżdżasz na sam dół) i zobacz czy masz Użytkownicy/Users/lub Nazwa konta - wejdź do tego folderu (po pełnym skanie testdiskiem - musi peskanować chociaż partycje C:). Włącz jeszcze Ukryte pliki oraz odznacz opcję Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego - menu Narzędzia -> Widok i zobacz co siedzi na partycji.

Ostatecznie:

http://www.ntfs.com/boot-disk.htm (10 dni trial).

http://www.active-undelete.com/

Możesz spróbować przejąć folder na własność tak jak podaje Leon$ ale nie wiem czy w tym jest problem.

http://support.microsoft.com/kb/308421/pl

Cytując kolegę:

"Leon$, zupełnie nie o to chodziło, bo nie mogę przejąć folderów, których nie ma

Hashi, zrobiłem wszystko to, co podałeś wyżej, ale nadal nic. "

Jeśli nie ma w testdisk folderu User/Użytkowników to pozostaje odzysk. Możesz sprobować na pocżątek PhotRec (jest razem z testdiskiem).

Z darmowych jeszcze ten:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … covery+4.0

Z programów które zaproponowałem (boot disk Active@) pierwszy można odpalić w RAM (WinPE), 10 dniowy trial. Jeden z najlepszych.

Dzięki za pomoc. Prawdopodobnie użycie Pc Inspecotra pomoże bo znajduje jakieś pliki.

Pozdrawiam :slight_smile: