Uszkodzona partycja recovery Lenovo

Witam uperzejmie. Jak w temacie, Win 10 nie ładuje się. Laptop doznał wstrząsu podczas upadku. Przy próbie przywrócenia systemu komputer sygnalizuje uszkodzenie pliku recovery: 0xc000000f. Nistety brak boota do awaryjnego uruchomienia. I pytanko: kod błędu sygnalizuje awarię dysku czy może to być także i uszkodzenie płyty głownej?

Czy można w tym laptopie wejść do BIOSu? Klawisze F2 lub Delete (chyba?) - klikać w nie podczas uruchamiania!

BIOS w nowym lenovo to nie F2/F12 tylko jest “dziurka” i np. spinaczem i uruchamia się bios :slight_smile:

Kod błędu wskazuje na dysk, uszkodzenie płyty by raczej ucegliło go. :wink:

Jeżeli upadek nastąpił podczas prac, jeżeli jest to HDD, to czeka Cię najpewniej wymiana dysku. Skoro posypały się pliki recovery, to dysk fizycznie może byś już niesprawny. LIVE CD + HD Tune. Inaczej będziesz reanimował trupa.

Dziękuję za pomoc. Nie pisałem, że to Ideapad 110, czyli rzeczywiście recovery uruchamia się specjalnym przyciskiem usytuowanym obok gniazda usb. Ale użycie tegoż klawisza i tak nie przynosi rezultatu, gdyż nie mam niestety boota. Jedna sprawa jeszcze: czy po wymianie
dysku na nowy i czystej instalacji win 10 na tymże dysku, zaczytany zostanie nr licencji z płyty? W oryginale komputer był zakupiony łącznie z licencją win 10. Dziękuję.

Licencja zostanie zaczytana z BIOSu i system powinien aktywować się online bez problemu.

Zanim zaczniesz brać nowy dysk, to zrób z Live CD skan obecnego, może dysk nie jest walnięty, trzeba sprawdzić. :slight_smile:

To nie BIOS tylko tryb Recovery. BIOS normalnie uruchamia się F2 czy DEL.

Też posiadam lenovo ideapad 110, niestety nie mogę się z tobą zgodzić, bo bios i bootmenu uruchamia się jak napisał @ shango.

Najwidoczniej Lenovo nie standaryzuje tego klawisza, bo miałem w rękach kilka laptopów od nich i nie dało się z pomocą tego klawisza wejść do BIOS, a to wcale stare konstrukcje nie były.

W nowych laptopach Lenovo jest “dziurka” z boku i odpala się przed to BIOS/Boot menu etc. W starszych było tak jak piszesz.