Uszkodzona partycja systemowa z Windows

Witam

Próbowałem zainstalować Sobie wczoraj Ubuntu i niestety coś wyszło nie tak i została zamazana informacja o partycja w sektorze MBR. Miałem program TestDisk za pomocą, którego udało Mi się przywrócić informację w sektorze MBR. Na pierwszej partycji, która zawsze była ukryta mam oryginalny Windows XP Media Center 2005 PL, z której to próbuję przywrócić system na dysk C. Niestety za każdym razem wyrzuca błąd instalacji systemu. W związku z tym mam pytanie, czy mogę skorzystać z płytki pirackiej Windows XP Media Center Edition i wprowadzić w nim klucz, który jest od spodu notebooka? Czy w tedy pomimo instalacji z pirata licencja będzie dzięki oryginalnemu kluczowi w pełni zgodna z prawem?

Pozdrawiam

Tomek

pirackiej płyty… czyli pobranej z internetu tak,

możesz i będzie wszystko legalne pod warunkiem że owy system na płycie nie będzie w żaden sposób przerobiony i że użyjesz swojego klucza właśnie

Właśnie klucz mam od nowości, kiedy kupiłem Notebooka razem z takim właśnie systemem. Niestety tak jak napisałem nie jestem w stanie skorzystać z partycji recovery z Windowsem, bo została uszkodzona. Czy rozumiem, że w takiej sytuacji wszystko będzie ok?

Uruchom instalacje systemu z CD.

Uruchom konsole naprawy systemu klawiszem R

Wskaż dysk na którym jest zainstalowany system

Hasło Administratora ( enter jeśli nie bylo)

wpisz polecenie “fixboot”

następnie " fixmbr"

na koniec “chkdsk -p”

Zrestartuj kompa , powinno zadziałać.

mirek319 , :slight_smile: no ale i tak musi użyć pobranej przez siebie płyty do wykonania tych czynności a pyta sie właśnie czy może skorzystać właśnie z pobranego nośnika :slight_smile:

tak będzie wszystko jak najbardziej ok, tylko sprawdź sumy kontrolne :slight_smile:

http://download.cnet.com/Wubi/3000-2094_4-10701841.html zainstaluj ubuntu przez ten program,nie będziesz miał takich problemów,dzięki temu mam 2 systemy i nie posypał mi się windows

Może jak najbardziej. To nie instalacja tylko naprawa bootloadera.