Uszkodzona płyta DVD. Jak odzyskać dane?

Nagrałem na płytę bardzo dużo bezcennych zdjęć. Zostały one usunięte na dobre z mojego laptopa. Po jakimś czasie chciałem przejrzeć moje pliki,a tu nagle wielka tragedia. Po umieszczeniu płyty w napędzie strasznie ją mieli, gdy już załapie nie pokazuje mi się nawet auto start. Wchodzę w komputer, dwukrotnie klikam na moją płytę, a tu taki komunikat: E: Nie można odnaleźć aplikacji.

Próbuję opcją Otwórz. Wtedy na płycie nie pokazuje żadnego pliku, mimo, że jest zapełnione 4.30GB. We właściwościach nie pokazuje systemu plików. Płyta sprawdzana była już w trzech laptopach z systemami Windows 7 i Vista. Odzyskiwanie plików z dysku nie wchodzi w grę, ponieważ był on formatowany i nie dawno jeszcze się uszkodził.

 

Płyta: Vakoss DVD-R 16x, 120min, 4,38GB

 

Jak mam to naprawić ??

Tu jest przyczyna Twoich problemów.

Kto używa jakiegoś chińskiego wyrobu płytopodobnego do zapisywania ważnych dla siebie zdjęć?

Ile zaoszczędziłeś na płycie w porównaniu do markowej, 20 - 50 groszy?

Widać jak bardzo “cenne” są dla Ciebie te zdjęcia.

Przy tej “klasy” płytach zapis może zostać uszkodzony już po 1-2 miesiącach.

 

Poczytaj Odzyskiwanie danych z uszkodzonych płyt CD/DVD/Blu-ray.

Na drugi raz używaj wyłącznie markowych i sprawdzonych płyt. Polecam Verbatim i TDK.

 

 Kopie ważnych danych przechowuj na co najmniej dwóch różnych nośnikach. Zmniejszy to ryzyko ich utracenia. 

Jak nie uda się z płyty, to możesz próbować też z dysku. Dane po formatowaniu też można odzyskać, ale jak jest uszkodzony to albo naprawić albo wysłać do specjalistów (to kosztuje)

Można i trzeba komuś pomóc, ale nie wolno go obrażać, stan jest, jaki jest

Szczerze to nie ja wybierałem płyty. Były w pudełku, chyba ze 20.