Uszkodzona płyta główna

Czy gdy podłączę kartę graficzną do uszkodzonej magistrali PCI-E x 16 to karta graficzna może ulec uszkodzeniu? Pytam, ponieważ nie mam innej opcji jak sprawdzić czy płyta główna jest sprawna w 100%, a na pewno nie są to uszkodzone kondensatory.

Tak, jest takie ryzyko.

Dziękuję za odpowiedź, nawiązując do podpisu pod profilem (nie wiem czy tak to się nazywa) mam zasilacz tracera, ale czy po 5 latach działania normalnie, mógł on uszkodzić płytę główną nieodwracalnie? 

Dobrze że o to pytasz.

Mógł takich spustoszeń dokonać nawet pierwszego dnia a to że wydawało się że działa normalnie wcale nie znaczy że tak się nie stało.

Najbardziej widocznymi oznakami po pracy na takim niby zasilaczu są napuchnięte kondensatory ale nawet brak takich oznak nie świadczy że nic się nie stało.

 

Takie efekty mogą się pojawić nawet po wymianie zasilacza na porządny ponieważ zrobił już swoje i skrócił ich żywotność.

 

Dam ci jeszcze na koniec przykład z własnego doświadczenia.

Miałem kiedyś w kompie zasilacz z czarnej listy kupiony z obudową i zdawało mi się że działa poprawnie (ok 5 lat) ale po zapoznaniu się z czarną listą postanowiłem go wymienić.

Niedługo później znajomy pilnie potrzebował do starego kompa jakikolwiek zasilacz więc oddałem mu ten swój stary uprzedzając o tym że jest on z czarnej listy.

Potem dowiedziałem się że po podłączeniu wystrzelił mu on tak że aż błysnęło.

Tak więc z takimi niby zasilaczami nigdy nie można czuć się bezpiecznym a biorąc pod uwagę że wszystko się starzeje to wręcz bym powiedział że z czasem ryzyko rośnie.

możesz podmienić zasilacz od jakiegoś kolesia i sprawdzić czy jeszcze coś tam działa.