Uszkodzona płyta z systemem

(lostek815) #1

Witam! Mam taki problem, że moja oryginalna płyta z Windowsem 7 pęka od wewnętrznej strony, tj. od środkowego kółka idą pęknięcia i są już na granicy nawierzchni z danymi.

W jaki sposób mogę zdobyć legalnie kopię swojego Windowsa? Słyszałem coś o stronie Heidoc.net - czy ta strona jest sprawdzonym i legalnym źródłem? Nie chciałbym pobrać systemu z jakimiś wirusami albo błędami. I jeśli strona jest w porządku, to co mam wybrać? W sensie mój Windows to wersja Professional 64-bit, ale tam z tej strony widzę jeszcze jakieś dodatkowe oznaczenia w formie literek i nie wiem co to oznacza.
Ewentualnie jakieś inne opcje uzyskania kopii systemu?

(piotrekplay) #2

Pobrać z oficjalnej strony Microsoftu:
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7

(Longhorn2009) #3

Lub programem Windows ISO Downloader.

(lostek815) #4

Od kiedy jest taka możliwość? Nie umiałem tego kiedyś znaleźć. A znajomy twierdzi, że jak dzwonił do MS, to mu właśnie stronę heidoc.net podali.

(Longhorn2009) #5

Od ponad 2 lat jest taka możliwość https://www.purepc.pl/oprogramowanie/windows_7_microsoft_umozliwia_pobranie_obrazu_systemu

(piotrekplay) #6

Google twierdzi, że od lutego 2015

W sumie to i od dawniejszego czasu, tyle że teraz ograniczyli to do bagowania formularzy z js (w aplikacji / przeglądarce) lub do podawania klucza licencji BOX na Windows 7.

(Astor44) #8

A nie możesz tymczasem, jeśli się jeszcze da(?), zrzucić obraz swojej płyty do ISO (przy pomocy Ultra ISO) i wypalić jej kopię? Do użytku w razie potrzeby.

(piotrekplay) #9

Jeśli pojawiły się pęknięcia, to nie polecam. Siły przy rotacji płyty są ogromne, najmniejsze pęknięcie może skończyć się roztrzaskaniem płyty w drobny mak.
Zniszczyłem tak kiedyś napęd.

W sumie to ta płyta tam z miesiąc była i jak na gwałt potrzebowałem użyć napędu to ją dopiero wyjąłem, a tak to nią mocno tarł jak się chowało nawet pusty napęd.

(lostek815) #11

A z tej strony to można pobierać tylko wersję BOX? Bo ja chociaż kupowałem system osobno i nie miałem zainstalowanego domyślnie, to mam wersję OEM.

Sorki, że pytam, ale aktualnie nie mam dostępu do kompa, żeby sprawdzić, a chcę żeby wszystko było jasne jak już będę się za to zabierał.

PS. Obraz ISO lepiej nagrać na DVD-R czy DVD+R, a może to bez znaczenia?

(piotrekplay) #12

OEM kupione osobno powinny przejść. Nie przejdą te dystrybuowane przez markowych sprzedawców laptopów itp.

Bez znaczenia. Najlepiej to jednak zrobić bootowalnego pendrive’a, instalacja przebiega znacznie szybciej.

(lostek815) #13

Ok, dzięki za pomoc, wszystko działa. Przy okazji zrobię sobie kopię Ósemki, którą też posiadam, jakby tak też oryginalna płyta chciała się uszkodzić (o ile się uda, bo klucz mam pod Windowsa 8, a na stronie jest do pobrania od razu wersja 8.1, ale aktualizacja jest bezpłatna więc nie powinno być problemu).