Uszkodzona podloga (quickstep)

(Cekol1) #1

mam podloge(panele podłogowe) firmy quickstep i przeżyła ona wczoraj powódż (uszkodzona rura :evil: )a dziś rano wstaje a panele w miejscach polączen podniosły się do góry trochę ,no i nie muszę chyba mówić że nie wygląda to dobrze wiec co ja biedny mam teraz robić to się jakoś samoistnie naprawi ??? czy mam jakąś szanse żeby uznali mi gwarancję ?? bo kupe kasy mnie te panele kosztowały i nie spodziewałem się że aż tak zawiodą :shock:

(ak6) #2

Na gwarancję to nie licz. Panele podłogowe nie lubią wody i nawet zalecenia co do utrzymania czystości o tym mówią (a co dopiero zalanie przez pęknięta rurę).

Jedyne co przychodzi do głowy (oczywiście poza rozebraniem tej podłogi) to zastosować dobre suszenie (nawiew ciepłym powietrzem) z jednoczesnym dociśnięciem paneli do podłogi.

Ale powiem ci szczerze, że szanse na powrót do stanu sprzed zalania jest raczej mało prawdopodobny.

(Cekol1) #3

no a jak rozbiore podłoge bo to nie jest duży obszar zalania to co mam wtedy z nią zrobić ??

(ak6) #4

Przede wszystkim musisz sprawdzić czy poszczególne panele nie są wypaczone. Jeśli nie to konieczne jest porządne suszenie zarówno paneli jak i podłogi (betonu) pod panelami. Dopiero jak wszystko będzie suche możesz ponownie ułożyć panele.

(Cekol1) #5

pozdejmowałem i widać że tak jakby się pokrubiły po brzegach to co suszyć je ??? czy może docisnąć jakoś i dopiero wtedy suszyć??

(ak6) #6

Jeśli napęczniały po brzegach to na 90 % nic z nich nie będzie. :frowning:

Możesz spróbować docisnąć i suszyć ale cienka sprawa. Zorientuj się czy takie panele są jeszcze w sprzedaży i dokup kilka sztuk a potem złóż z powrotem. Pamiętaj o dokładnym wysuszeniu podłoża pod panelami.

Poczytaj:

http://www.muratordom.pl/eksperci_budow … 2,27-0.htm

http://www.projekty-domow.org/index.php … 12571.html

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? … w=75599281

(Cekol1) #7

dzięki 4 panele z 10 się uratowały a reszte już zamówiłem

jeszcze raz dzięki ak6 za pomoc

(ak6) #8

Drobiazg.

Ewentualnie możesz zrobić jeszcze tak, że te panele uszkodzone dasz gdzieś w niewidocznym miejscu (pod szafę lub tapczan). Ale i tak musiałbyś pewnie parę dokupić bo nie spasujesz tego tak idealnie.

Pozdrawiam