Uszkodzona wewnętrzna pamięć w nawigacji

Witam,

Zostałem poproszony o aktualizacje map w nawigacji. Niestety coś poszło nie tak… Sprzęt to TomTom One XL Canada 310 2 GB, łączony przez USB- brak wejścia na kartę SD. Pierwszym krokiem było sformatowanie urządzenia w celu w grania nowego softa- Niestety formatowanie do skutku nie doszło (brak jakiejkolwiek reakcji) więc postanowiłem je przerwać. Samo kopiowanie plików w tym sprzęcie to jakieś horrendum bo pierwotnie usunąłem folder z samą mapą, a że przystępując do kopiowania nowej co rusz wywalało błędy w kopiowaniu to właśnie postanowiłem sformatować urządzenie. Po restarcie kompa nawigacja straciła system plików. Teraz co próbowałem zrobić:

  1. W diskparcie prawidłowo wyświetla jego pojemność. Procedura clean powoduje zawieszanie systemu. Polecenie create partition primary wydaje komunikat, że “Nie znaleziono wolnego zakresu zdatnego do użytku”. Wpisując list partition pokazuje: Partycja 1 - podstawowy - 2 GB. Przy wybieraniu tej partycji każe “Wybrać partycje i spróbować ponownie” 

2.Programik HP USB Storage Format Tool przeprowadził formatowanie do połowy po czym przez 4h wisiał. Nie zostało nic jak wyłączyć.

3.W GParted przez Hirens’a znajduje urządzenie, lecz nie widzi zadnych partycji, każe utworzyć tablice partycji co też się nie udaje bo wywala bląd. Status w info jest : "unrecognised " czyli nierozpoznane

4.Testdisk przy wyborze urządzanie staje na wyborze formatu systemu plików. Wybieram Fat 32 wciskam enter i nic się nie dzieje. Postanowiłem wyłaczyc kombinacja ctrl+alt+delete po czym od tego czasu nawigacji już w ogóle w biosie nie widać. W systemie jest.

Jest jakaś szansa na uratowanie pamięci? Śmietnik czy da rade jakąś tą pamięć wskrzesić. Nawigacja nie jest moja, prawdopodobnie będę musiał zapłacić ze swojej ręki za kupno nowej.  

 

Mi to wygląda jak fizyczne uszkodzenie pamięci, z tego co widzę, naprawa jest raczej nieopłacalna. 

Proponowałbyś jeszcze jakieś działania? Nadzieja  w MHDD ale on coś nawala i nie widzi mi żadnych podpiętych dysków na nowej płycie głównej.


W Testdisku nie widzi żadnych tablic partycji ani ich kopii także śmietnik. Szkoda.

Raz jeszcze zarzucić soft. Nie wiem co masz na myśli w “sfotmatowanie urządzenia żeby wgrać nowego softa”. Czy on nie ma trybu bootloadera jedynie pamieci masowej? https://pebx.pl/t/tomtom-one-xl-zapytania-i-dyskusja.1469257/

Robiłem według tej instrukcji co podałeś. 

Pamięć musiałem sformatować by wgrać nowy navcore.

Teraz nie wgram nowego softu bo nie mam jak wejść do pamięci tej nawigacji. 

Generalnie nie miałem zamiaru wgrywać nowego oprogramowania bo nie mam w tym doświadczenia- Tylko co mi zostało jak już usunąłem folder z mapą, a wgranie nowej czy kopii poprzedniej skutkowało błędami przy kopiowaniu.