Uszkodzone gniazdo audio w obudowie


(Makaron91) #1

Witam!

Mam obudowę Gladius m40 i płytę główną ASRock z77 pro 3. Niestety, w obudowie zepsuło mi się wejście na słuchawki na panelu przednim. Czasami gra na 1 słuchawkę, czasmi na 2 z przytłumionym dźwiękiem a czasami normalnie. Zauważyłem, że wystarczy poruszać wtyczką od słuchawek aby to jakoś "załapało". Czy można to naprawić? Komputer jest jeszcze na gwarancji (ma niecałe 9 miesięcy), ale czy mi ją uznają?

Pzdrawiam, mxs!


(drunkula) #2

Jeżeli to wina zimnych lutów czy inna wada ukryta, to mogą uznać, ale uszkodzenie jest raczej mechaniczne… gniazdo kosztuje może z 10 zeta w detalu, lutowanie drugie tyle, serwis dorzuci pewnie jeszcze coś za rozebranie i złożenie budy. Jak masz w domu lutownicę, to nie jest to żadna filozofia.


(Makaron91) #3

Lutowanie to najmniejszy problem: problemem jest: dobór gniazda (każde będzie pasować?) i gwarancja-czy ją utracę.


(Grabkamy) #4

Mam nadzieję że słuchawki sprawdzałeś gdzieś w innym gnieździe lub na innym sprzęcie np. telefonie?

Jezeli nie masz plomb zabezpieczających obudowę przed jej otwieraniem to ewentualnie stracisz gwarancję tylko na obudowę (jezeli takową gwarancję posiadasz).


(drunkula) #5

Nie miałem takiej budy na warsztacie, to się nie wypowiem - tam jest cały panel różnych bajerków, więc choroba wie jak to będzie z gwarancją i jak jest z dostępem.

Każde gniazdo stereo powinno pasować, ewentualnie troche kleju dla usztywnienia. Ale faktycznie - sprawdź najpierw słuchawki.

 

P.S. Panel w miejscu na nogi? :wink:


(Grabkamy) #6

Gniazda są na górze obudowy (bliżej przodu) co może oznaczać że trącenie o wystający kabel podczas przechodzenia koło biurka raczej odpada.

Wygłąda to tak: http://www.purepc.pl/obudowy/test_taniej_obudowy_silentiumpc_gladius_m40_pure_black?page=0%2C2


(Makaron91) #7

Obudowa nie ma plomby, wejście jest na górze obudowy. Słuchawki są ok. Miały krótki kabel, który przy najmniejszym ruchu stawał się napięty, zapomniałem o tym i “pociągnąłem” go razem z krzesłem ;( Czyli raczej każde gniazdo będzie pasować? Najwyżej jak będzie jakieś nietypowe to wyśle bude do sklepu, reszte bebechów przełoże do starej lub na biurko i będę czekał :wink: