Uszkodzone gniazdo baterii CMOS w laptopie Acer Aspire 5552

Witam. Dziś chciałem wyciągnąć baterię CMOS z laptopa.Niestety przy wyciąganiu uszkodziłem gniazdo baterii przez co bateria ciągle wyskakuje przy włożeniu do gniazda. Włączyłem laptopa bez tej baterii i wszystko jak na razie działa Bios pamięta swoje ustawienia i czas w systemie też się nie zmienia na stary. Czy ta bateria jest konieczna do prawidłowej pracy laptopa? Link do zdjęcia Gniazda baterii https://zapodaj.net/3376172364ccb.jpg.html https://zapodaj.net/9c0975afd5e23.jpg.html

Wsadź coś między rant baterii a obudowę (kawałek papieru złożonego na pół, końcówkę wykałaczki), ewentualne zaklej taśmą izolacyjną baterię. Takie życie, lapopy są robione teraz z bardzo złej jakości tworzywa i standardem jest, że np. “zerwie” się gwint przy rozkręcaniu itd.

@bachus A wiesz może od czego jest ta bateria? Bo bez niej nadal laptop pamięta datę godzinę i moje ustawienia biosu.

Bateria służy do przechowywania tzw. “słowa biosu” i podtrzymania zegara. Słowo biosu: jest to konfiguracja BIOSu. Zegar: godzina i data.
Podtrzymuje, ponieważ:

  • czasem nawet i z pół godziny potrafi wytrzymać bez baterii (kondensatory trzymają trochę),
  • podtrzymywane jest z akumulatora laptopa.

 

Nie cackaj się, po prostu umieść tak, aby nie wypadała i żeby po tym co dodasz (taśma izolacyjna itd.) dało się poskładać laptopa bez naruszania jego konstrukcji (np. napchasz za dużo taśmy izolacyjnej).

Pamięta, pytanie jak długo.

To po pierwsze.

Uszkodzone gniazdo baterii-

popytaj w jakimś serwisie.

Może mogliby przelutować gniazdo z jakiejś

“walniętej” płyty.

Cena możeby Cię nie zrujnowała. Ocenisz sam.