Uszkodzone gniazdo mini jack?

Witam!

Na przednim panelu (raczej z boku) mam wejście na słuchawki oraz mikrofon. Ostatnio gniazdko miało przykrą przygodę - wtyczka ze słuchawek (mini jack 3,5 mm stereo) została wyszarpnięta. Od tego czasu przy podłączaniu słuchawek i włączeniu mp3 dźwięk jest zniekształcony. Trzeba mocno ruszać przy gniazdku by dźwięk znormalniał albo… przesuwam suwak Winampa na koniec utworu i gdy przeskakuje na następny utwór jest ok :expressionless: . Z kolei klikając w utwór momentalnie dźwięk się pogarsza :expressionless: :expressionless: :expressionless: Kosmos :shock: Dźwięki windosowskie oraz pliki w mono grają normalnie ale bardzo cicho. Problem podobny jest na innych słuchawkach, nawet głośnikach więc winnym jest chyba gniazdko. Podejrzewam, że styki nie łączą. Znacie jakiś nieinwazyjny sposób na naprawę gniazdka :slight_smile: (wolałbym nie otwierać, komp jeszcze na gwarancji, nie ma czasu na przesłanie by tylko wymienili gniazdo). Jakieś manewry od frontu gniazda :-D? Dzięki i pozdrawiam :wink:

PS. Głośniki podłączone z tyłu kompa - ok. Więc dźwiękowa w porządku.

Jak dla mnie to tylko zdjęcie obudowy :roll:

głodzilla ma rację trzeba zajrzeć do “środka”… nie ma rady…

Dzięki :slight_smile:

Czy mogę prosić o schemacik budowy wewnętrznej gniazdka? Z zewnątrz (widziałem gdzieś w necie) wystają 3 styki. Domyślam się: uziemienie, lewy i prawy kanał. No a reszta ukryta w pudełku :? ? Wewnątrz widać jakieś blaszki, ale nie mam pojęcia jak się stykają z wtyczką (zwłaszcza, że w miarę wkładania wtyczki dźwięk się pojawia, znika i znów pojawia - jak to w jackach :slight_smile: ) Co bym wiedział jak się zabrać do roboty :smiley: Dzięki :wink:

możesz próbować szczęścia na forum elektroda.pl…