Uszkodzone gniazdo pamięci RAM

Uszkodzoną płytę główną nie mam tylko gniazdo od ramu ale normalnie działa ram i dlaczego ?? Pytam bo jestem w takich rzeczach zielony…

To nie jest bredzenie to normalne pytanie i pytam doświadczonych…

Jest niedziela, ludzie czasem odchodzą od komputerów. Przepraszamy. Co do pytania: uszkodziło się coś mechanicznie - na szczęście działa. Uszkodzone gniazdo - a czemu ma nie działać, jak połamał się np. kawałek plastiku? Nie dałeś też zdjęcia CO się uszkodziło.

Ale jak znowu wyjmę to bardziej zepsuje

To nie wyciągaj, ciesz się że działa…

Wiesz połamał mi się to słabe palce bo problem zdrowotny i dlatego tak za mocno chciałem wyciągnąć to trochę tego połamało się te miejsce gdzie wchodzi do gniazda na płycie głównej

To jak działa to jest wszystko w porządku?? Nawet jak połamało się gniazdo w ramie.

No pamięć RAM połamane tam co jest na dole w tym zdjęciu tego w kolorze złotym to tak trochę tego nie ma w tej mojej ramie bo złamane

W internecie znalazłem w budowie że te miejsce to szyna danych

Gniazdo jest w płycie głównej

To co jest w pamięci RAM złote styki?? One się odlamaly się i jest w jednym miejscu zamiast całego styku jest pół bo się połamał się plastik że złotym stykami a komputer działa hmm

Złote styki połamane na jednym miejscu w pamięci RAM

Z prostej logiki: w ścianie masz gniazdo prądowe. Jak podłączasz coś do niego, to też podłączasz np. przewód zasilający, to podłączasz też gniazdko do gniazdka?
Ułamał się się kawałek styku na samym module pamięci, tak? Kawałek został (ułamało się kilka mm, tak?). Jest pewnie cały czas styk (giazdo łapie stykiem gdzieś w połowie tych styków), więc pewnie masz szczęście i tyle. Działa? Działa.

1 polubienie

Ułamało się kilka styków z pamięci RAM i dałem ta pamięć RAM do innego slotu nie do tego co tam się ułamało się tylko do innego slotu bo mam 4 sloty pamięci RAM w płycie głównej

Bo pomyliłem się ze wejściem na płycie głównej bo drugą pamięć dałem do 4 slotu i wyjąłem i połamało styki i zostało te kawałki styków na tym 4 wejściu a tą pamięć dałem teraz do 3 slotu i działa.to normalnie będzie działać jak nie ma całych styków?

niestety, ze względu na Niedzielę jak i późną porę dnia, dyżurny wróż już nie jest obecny w pracy i nie jest w stanie odpowiedzieć na twoje ciągle powtarzające się pytania o to samo…

jeżeli działa to się ciesz…
ile będzie działać… nikt Ci tego nie powie bo nikt z nas (raczej) nie jest wróżką…
jak zacznie walić błędami w Wingrozie to pójdziesz do serwisu i Ci wymienią slot pamięci na płycie głównej, samą kość bądź całą płytę…

p.s.
i zrób ten test MemTest…

Działa Ci teraz nienormalnie?

Działa

A jak w tym miejscu wejściu są jeszcze te rozkruszone części z ramu na płycie głównej na tym wejściu slocie to normalnie mogę przyszłości dodać w tym miejscu pamięć RAM??

, proszę o odpowiedź