Uszkodzone gniazdo pamięci RAM

mam problem wsadziłem nowa pamiec ram żle i wyjąłem ją za mocno ze slotu z płyty głownej i taki odgłos był rozkruszenia gniazda ramu te takie złote w ramie i patrzę po prawej stronie jest rozkruszona i połamana gniazdo i tą połamaną gniazdem ramu wsadziłem do komputera i normalnie komputer działa i wykrywa mi ram . to coś może się jeszcze stać ?? nic sie nie stanie jak z tym gniazdem połamanym wsadziłem do kompa ?? prosze o pomoc . czy ma się martwić??

Cześć. Jak widać przestał działać klawisz SHIFT, jest też problem ze znakiem zapytania (czasem się wciska ze dwa razy). Spacja też działa wtedy co nie powinna no i nie działa przecinek.
Co do samego gniazda - jak trzyma się pamięć i i nie ‘wyskakuje’, to nie ma się co martwić. Ja bym jednak ograniczył wkładanie/wyciąganie często pamięci w tym gnieździe, bo samo gniazdko może całkowicie się rozlecieć.

A jak się połamało się po prawej stronie na pamięci RAM te takie złote to coś może się stać?? Bo normalnie dałem ta pamięć RAM do płyty głównej to dziala a ma połamane złote w ramię nie wiem jak to się nazywa

Jest połamane nie tam gdzie blokada ramu tylko tam gdzie ram wchodzi do slotu w płycie głównej

Daj zdjęcie proszę “tego takiego złotego” po nie wiadomo, co się połamało.

https://www.google.pl/search?q=pamiec+ram&client=ms-android-lenovo&prmd=isnv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwia5uanmezbAhUDjCwKHfnMDigQ_AUIESgB&biw=360&bih=559#imgrc=nBEs0ZfHVsZwwM: coś takiego na dole jest i to połamało się po prawej stronie o te mi złote chodzi nie będę znów wyciągać ramu

??? Proszę o odpowiedź

Zasadniczo nic już nie zrobisz. Połamało się to połamało. Jak RAM sprawuje się OK, to nie ma powodu do paniki. Dla pewności przetestuj pamięć za pomocą np. MemTest86.

A jak nie przetestuje to się coś może stać?? Już od godziny gram i normalnie działa i są połamane te złote gniazdo

Jak nie przetestujesz, to nie będziesz miał pewności, że RAM jest sprawny na 100%.

a jak normalnie działa to co?? normalnie teraz na nim siedze. a jak byłby nie sprawny w 100 procent to co by się działo ?? jakie objawy??

Na przykład dostaniesz niebieski ekran w najmniej oczekiwanym momencie.

po jakim czasie moze się pokazać niebieski ekran?? odrazu sie nie pokazuje??

No właśnie nie. Miałem uszkodzoną jedną kość w swoim notebooku i niebieskie ekrany pojawiały się w losowych momentach. Było dobrze przez kilka dni, a potem “reset” co parę godzin.

a moze byc tak ze nic nie bedzie sie dzialo??

Dla spokoju ducha przetestuj komputer.

:(((i

Coś się stanie??:frowning: Zepsujemy płytę główną??:frowning: Pamięć ram normalnie działa cały czas

Może się przez to spalić mi komputer??

Człowieku, przestań już bredzić…
Jak Ci radzą kilkakrotnie zrobić test pamięci, to go zrób.
Albo idź do serwisu i wymień uszkodzone gniazdo.
Proste jak budowa cepa…

1 polubienie