Uszkodzone gniazdo zasilania w laptopie

Siemka, mam laptopa Acer i zepsuło mi się gniazdko od ladowarki ( chyba to to ) i nie ładuje, czasami jak poruszam kablem to sie laduje, ale jak lekko dotkne kabelka i coś sie tam ruszy to przestaje ładowac i myślę, że to te gniazdko. kabelek z gniazdka leciutko wypada bo sie cos tam rozkiwało.

Ile kosztowala by taka wymiana ? około ?

i czy dalbym rade od biedy zrobic to sam czy nie bardzo ?

i czy jest dostępne kupić takie gniazdko i za ile ?

prosze o pomoc

100 - 150 zł

Zależy od modelu. Raz są gniazda lutowane, raz na wtyczkę. Kwestia czy dasz rade rozebrać laptopa i przelutować gniazdo.

Jest dostępne kupić popularny portal aukcyjny lub sklepy z elektroniką.

Ja bym zaczął od sprawdzenia na innym kabelku. Większa szansa, że rozwaliłeś wtyczkę niż gniazdko. 

Kurde, nie mam dostępu do drugiego kabelka / musialbym kupic :c jest jakas inna szansa, aby sprawdzic co z tego sie zepsuło?

Kabel sprawdzisz miernikiem (zazwyczaj bo czasami pod obciążeniem wychodzi szydło z worka).

wsadzilem tam śrubokręt  do tego gniazdka i przy nacisku oddala sie te gniazdko i ono tak w środku goni, chcialem odkręcic ta obudowe ale nie potrafilem, poniewaz po odkreceniu srubek i tak nie chcialo to puscic, a balem się szarpac, bo bym cos zerwał i koniec. Pomógłby mi ktoś co z tym zrobic? co zrobic jak ucieka do tyłu to gniazdko w środku, jak by to tak na kropelce przykleic ? ;D

i jak otworzyc aby nic nie rozwalic w laptopie ? i od dołu czy od strony klawiatury to otwiera się :confused:

Wpisz dokładny model laptopa w wyszukiwarce na YouTube. Zapewne znajdziesz instrukcję jak rozebrać twojego laptopa.

  • Nie przykleisz go na żadnej kropelce 

  • Gniazdko najprawdopodobniej odlutowało się od płyty, puściło i dlatego nie łączy

 

w lepszej sytuacji będzie, gdy gniazdo będzie na kablu połączone z płytą, wtedy gdy rozbierzesz laptopa jesteś w stanie sam wymienić

jeśli nie to… serwis - nie ma sensu bawić się samemu w lutowanie, bo rozwalisz płyte

 

pzdr

otworzylem klapke i okazało się, że poprostu kabelki odpadly od gniazda

oddalem do naprawy i ten gosciu to naprawil i przykleil jakim klejem specjalnym ale dziala ;>

mam inny problem

teraz mi nie dziala touchpad, wie kts jak go wglaczyc?

kombinacja fn+f7 nie dziala  :confused:

idź do tego gościa i powiedz, żeby poprawił połączenie touchpada z płytą :smiley:

Odpiął taśmę od touchupada, 

szkoda tylko, że po złożeniu laptopa nie sprawdził czy wszystko działa

 

pozdrawiam