Uszkodzone Micro USB

Witam, uszkodziłem micro usb w tablecie i nie mogę go teraz naładować, chciałbym to naprawawić dam radę to zrobić zwykła lutownicą i czy jest obojętne jaki kupie zamiennik micro usb ?

“Zwykłą” lutownicą raczej tego nie zrobisz. Zależy jeszcze jakie jest złącze, jak lutowane do płytki. Microusb ma bardzo mały rozstaw pinów zwykłą lutownicą można zrobić zwarcie na ścieżce lub przygrzać ścieżkę. Takie rzeczy lepiej lutować tzw. Hotair-em. Oddaj tablet do serwisu komputerowego gdzie mają taką stację lub serwisu komórkowego.

Za jas_fasola, sam raczej nie naprawisz - co do mikro usb - kabelek to standard, każdy będzie pasował, byle podać 5V na odpowiednie piny.

BarMon , nawet nie próbuj tego robić samemu.

Takie rzeczy są lutowane do płytki powierzchniowo (SMD), nawet przy użyciu lutownicy Hotair potrzebna jest wprawa i odpowiednia technika przy lutowaniu elementów SMD żeby to dobrze zrobić nic nie uszkadzając (najłatwiej uszkodzić ścieżki wylutowując element).

Nakładasz dużo topniku i grzejesz hotem na 360 st.Ściągasz stare gniazdo czyścisz pady taśmą miedzianą i lutujesz nowe gniazdo.I napisze tak -wlutować można nawet lutownicą pistoletową (transformatorową) ale wylutować już nie wylutujesz .Musi być hotair.